Kursy walut 11.10 o godz. 7. Euro, dolar oraz frank najtańsze od miesięcy [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,31 zł, natomiast dolar 3,91 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,92 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,87 zł.

W czwartek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień.  Amerykański dolar, euro oraz frank szwajcarski straciły solidarnie na wartości po 1-2 gr. Najwięcej stracił natomiast funt, który kosztował ok. 4,80 zł - najniżej od września. Kurs brytyjskiej waluty jednak znacznie wzrósł w ciągu ostatnich godzin (o ok. 7 gr.). 

Warto zauważyć, że regularne spadki kursów głównych walut spowodowały, że w tym momencie złoty jest najsilniejszy od miesiąca. Frank szwajcarski jest najtańszy od początków sierpnia, podobnie zresztą jak euro. Natomiast dolar znajdował się na takim pułapie jak teraz po raz ostatni w połowie września. 

Średnie kursy walut NBP - czwartek 10.10.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,3217  zł
  • kurs dolara: 3,9226 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 3,9538 zł
  • kurs funta szterlinga: 4,7971 zł.

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 11 października 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co nas czeka na rynku walut?

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny pełen jest wydarzeń istotnych dla kursu dolara. Na jego cenę wpłynąć mogą m.in. wskaźniki cen eksportowych i importowych za wrzesień, dane dot. liczby platform wiertniczych wg Baker Hughes, ale także przemówienia członków FOMC, Erica Rosengrena oraz Roberta Kaplana. Sporo będzie się działo także w strefie euro - cena europejskiej waluty może zmienić się m.in. po spotkaniu ministrów finansów krajów UE oraz przemowie przedstawiciela Europejskiego Banku Centralnego Luisa de Guindosa.

Zobacz wideo
Więcej o: