AXA wycofa się z Polski? Ubezpieczyciel ma rozważać sprzedaż biznesu także w Czechach i na Słowacji

Jak donosi Reuters, francuska firma ubezpieczeniowa AXA ma rozważać sprzedaż swojego biznesu w Polsce, Czechach i na Słowacji. Wyjście z rynków Europy Środkowej miałoby pomóc w restrukturyzacji i skoncentrowaniu się na ekspansji w Azji.
Zobacz wideo

Jak podaje agencja Reuters - powołując się na anonimowe źródło - AXA, jedna z najbardziej znanych w Polsce firm ubezpieczeniowych, rozważa wycofanie się z naszego kraju oraz rynków czeskiego i słowackiego. Decyzja firmy, podyktowana ma być planami restrukturyzacyjnymi i skupieniem się francuskiego ubezpieczyciela na rynkach azjatyckich. Agencja dodaje też, że ewentualne wyjście Francuzów z tych krajów może oznaczać sprzedaż oddziałów obecnym lokalnym rywalom firmom.

Polskie biuro firmy AXA nie komentuje medialnych doniesień i odesłało nas do paryskiej centrali firmy. Redakcja Next.gazeta.pl wysłała zapytanie w tej sprawie, czekamy na odpowiedź.

AXA w Polsce

AXA to światowym liderem w ubezpieczeniach i zarządzaniu aktywami. W Polsce firma działa od 2006 roku i oferuje m.in. ubezpieczenia na życie, inwestycyjne, wypadkowe czy komunikacyjne. Ubezpieczyciel posiada też firmę zarządzającą aktywami i ma niemal 2,6 mln klientów. 

Na koniec 2018 roku Grupa AXA zajmowała w Polsce 7. pozycję na rynku ubezpieczeniowym
pod względem wartości składki przypisanej brutto (ponad 1,9 mld zł w ub. roku) - miała 4,3 udziału w tym rynku. Aktywa firmy na koniec ubiegłego roku wynosiły ponad 3,1 mld zł.