AXA wycofa się z Polski? Ubezpieczyciel ma rozważać sprzedaż biznesu także w Czechach i na Słowacji

Jak donosi Reuters, francuska firma ubezpieczeniowa AXA ma rozważać sprzedaż swojego biznesu w Polsce, Czechach i na Słowacji. Wyjście z rynków Europy Środkowej miałoby pomóc w restrukturyzacji i skoncentrowaniu się na ekspansji w Azji.

Jak podaje agencja Reuters - powołując się na anonimowe źródło - AXA, jedna z najbardziej znanych w Polsce firm ubezpieczeniowych, rozważa wycofanie się z naszego kraju oraz rynków czeskiego i słowackiego. Decyzja firmy, podyktowana ma być planami restrukturyzacyjnymi i skupieniem się francuskiego ubezpieczyciela na rynkach azjatyckich. Agencja dodaje też, że ewentualne wyjście Francuzów z tych krajów może oznaczać sprzedaż oddziałów obecnym lokalnym rywalom firmom.

Polskie biuro firmy AXA nie komentuje medialnych doniesień i odesłało nas do paryskiej centrali firmy. Redakcja Next.gazeta.pl wysłała zapytanie w tej sprawie, czekamy na odpowiedź.

AXA w Polsce

AXA to światowym liderem w ubezpieczeniach i zarządzaniu aktywami. W Polsce firma działa od 2006 roku i oferuje m.in. ubezpieczenia na życie, inwestycyjne, wypadkowe czy komunikacyjne. Ubezpieczyciel posiada też firmę zarządzającą aktywami i ma niemal 2,6 mln klientów. 

Na koniec 2018 roku Grupa AXA zajmowała w Polsce 7. pozycję na rynku ubezpieczeniowym
pod względem wartości składki przypisanej brutto (ponad 1,9 mld zł w ub. roku) - miała 4,3 udziału w tym rynku. Aktywa firmy na koniec ubiegłego roku wynosiły ponad 3,1 mld zł. 

Więcej o:
Komentarze (67)
AXA wycofuje się z Polski? Francuski ubezpieczyciel ma rozważać sprzedaż biznesu także w Czechach i na Słowacji
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 28 razy 18

  Prawda jest taka że Europa Wschodnia zaczyna być postrzegana jako miejsc gdzie już się nie zarobi - dlatego kapitał stad odpływa a nam pozostanie nasza własna, patriotyczna bieda ...

 • kasle

  Oceniono 14 razy 12

  Ewakuacja kapitalu zagranicznego z Pislandu trwa, nowego nie przybywa.
  Rodzime inwestycje bija kolejne mnima.
  Kraj sie inwestycyjnie zwija w skutek nieodpowiedzialnych rzadow PISu.
  Powazny kryzys nadejdzie szybciej niz nam sie to zdawalo.

 • cy.nick

  Oceniono 9 razy 9

  Która firma jako następna zakomunikuje, że przenosi się do Azji ?
  A wszystko "kupi" państwowy gigant.

 • lodzermensz1

  Oceniono 13 razy 7

  Zarąbiście. Od lat ubezpieczałem u nich samochód. Zero problemów z Assistance.
  Ubezpieczałem też wyjazdy zagraniczne. Nawet nie policzę ile razy, już na lotnisku, czekając na boarding załatwiałem przez internet ubezpieczenie podróży do jakiegoś egzotycznego kraju.
  Teraz zostanie mi PZU?

 • mtarczynski

  Oceniono 7 razy 5

  Biedny kraj, mały rynek ( wartościowo), perspektywy słabe , brak stabilności ( np. rozwalanie OFE) i dla takich gigantów jak Axa gra nie warta świeczki.

 • Jan Winnicki

  Oceniono 4 razy 4

  No to ubezpieczenia komunikacyjne podrożeją. Coraz mniejsza konkurencja.

 • junk92508

  Oceniono 7 razy 3

  Jak dla mnie słaba wiadomość - ubezpieczenie samochodu mieli najtańsze i dość ciekawe.
  Nie musiałem na szczęście z niego korzystać więc nie wiem co by było wtedy ale u konkurencji zostawiłbym więcej kasy a też bym nie korzystał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX