Tak będzie wyglądał stadion ŁKS Łódź. Miasto znalazło dodatkowe 5 mln zł. Prace ruszają w listopadzie

16 października na stadionie ŁKS Łódź odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano wizualizacje tego, jak obiekt będzie wyglądał po dalszej rozbudowie. Miasto znalazło na to dodatkowe 5 mln zł, więc wykonawca, firma Mirbud, rozpocznie prace jeszcze w listopadzie 2019 r.
Zobacz wideo

Główny wykonawca inwestycji, firma budowlana Mirbud, prowadzi obecnie prace przygotowawcze na terenie dotychczasowego stadionu. Usuwane są warstwy podłoża pod fundamenty i przeprowadzane jest palowanie. Prace konstrukcyjne mają rozpocząć się 4 listopada.

Mamy już gotową koncepcję budowy brakujących trzech trybun, którą mogą państwo zobaczyć. Bardzo się cieszę, że firma MIRBUD S.A., która wybudowała pierwszą trybunę kończy ten obiekt, bo to świadczy, że całość obiektu będzie wykonana w tym samym standardzie. Zaczęły się intensywne prace, zaczynamy od budowy trybuny wschodniej i południowej. Mam nadzieję, że budowa trybuny północnej również niebawem się rozpocznie

- zapowiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Dodatkowe 5 mln zł na stadion ŁKS Łódź

Podczas prezentacji wizualizacji stadionu ŁKS Łódź obecny był także przedstawicie firmy Mirbud, Tomasz Sałata, który zapowiedział, że dodatkowe fundusze pozwolą przyspieszyć prace przy łódzkim obiekcie.

Przede wszystkim dziękuję władzom Łodzi, które zdecydowały o przesunięciu dodatkowych 5 milionów złotych środków na to zadanie jeszcze w tym roku. Dzięki temu możemy przyspieszyć prace, które już wyprzedzają pierwotnie zakładany harmonogram

- podsumował Tomasz Sałata, członek zarządu firmy Mirbud.

Prace przy budowie trybuny południowej i wschodniej trwają oraz są prowadzone na podstawie aktualnego pozwolenia na budowę. Do rozpoczęcia prac przy budowie trybuny północnej niezbędne jest zamienne pozwolenie, które wykonawca zobowiązał się przekazać zamawiającemu do sierpnia 2020 r.

Mirbud wśród największych firm budowlanych w Polsce

W opublikowanym w październiku przez firmę Deloitte firma Mirbud znalazła się wśród 15 największych firm budowlanych w Polsce. Spółka budowlana ze Skierniewic zajęła 13. miejsce w rankingu Deloitte, osiągając 1 143 128 zł przychodu w 2018 r., co stanowi wzrost o prawie 33 proc. w stosunku do roku 2017. Tym samym wyprzedziła takie firmy jak Mostostal Warszawa, czy Eurovia Polska.

Pierwsze miejsce w rankingu Deloitte zajęła firma Budimex z przychodami na poziomie 7 387 137 zł za 2018 r. i 16-procentowym wzrostem wobec wyników rok wcześniej.