Dyskonty idą w kasy samoobsługowe. Biedronka stawia je w kolejnych sklepach. Lidl rozpoczyna testy

Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, poinformował o dalszych pracach związanych z wdrażaniem dyskontu nowego formatu. W związku z tym sieć inwestuje w rozwiązania proekologiczne, zmianę układu asortymentu oraz, co niektórych zainteresuje najbardziej, kasy samoosbługowe.
Zobacz wideo

Jak poinformował właściciel sieci, w zmodernizowanym we Wrocławiu przy ul. Sarniej 1 sklepie zastosowano format 2.0 dyskontu, co oznacza m.in. optymalizację ustawienia asortymentu, nowe strefy dla takich produktów jak pieczywo, owoce, czy warzywa, zmianę oświetlenia na LED-owe oraz nowe chłodnie.

Kasy samoobsługowe w sklepach Biedronki

Co najważniejsze, Biedronka postanowiła wdrożyć w kolejnych swoich marketach coraz bardziej popularne kasy samoobsługowe. 

Oprócz otwierania nowych sklepów w różnych zakątkach Polski, skupiamy się również na modernizacji istniejących już placówek (...). Dzięki placówkom w formacie 2.0 udowadniamy, że codzienne zakupy w sklepach Biedronka mogą być szybkie i przyjemne - w sklepie zastosowaliśmy bardziej intuicyjne ustawienie produktów, przyjazne dla środowiska rozwiązania oraz wyposażyliśmy placówkę w kasy samoobsługowe

- zapewnia Cezary Kucper, menedżer ds. marketingu operacyjnego w sieci Biedronka we Wrocławiu.

Z nowych kas samoobsługowych można skorzystać we wrocławskim, zmodernizowanym właśnie sklepie Biedronki przy ul. Sarniej oraz w nowo otwartej, nowoczesnej placówce sieci w Kielcach przy ul. Poleskiej. 

Inni też testują kasy samoobsługowe

Biedronka jest kolejnym dyskontem, który idzie w tym kierunku. Swoje pierwsze testowe kasy samoobsługowe oddała za to do użytku klientów, sieć Lidl. Można z nich skorzystać w Poznaniu oraz w jednym z warszawskich sklepów, który czeka na oficjalne otwarcie kas. Niemiecka sieć zapowiedziała wdrożenie tego rozwiązania w kolejnych sklepach

Jesteśmy świadomi, że duża część naszych klientów jest zainteresowana korzystaniem z kas samoobsługowych, dlatego właśnie prowadzimy pilotaż pierwszych kas bezobsługowych. Chcielibyśmy jednocześnie dodać, że takie rozwiązanie znacząco ułatwi pracę pracownikom - będą mieli więcej swobody, aby zająć się innymi czynnościami związanymi z funkcjonowaniem sklepu

- poinformował rzecznik prasowy sieci Lidl w Polsce.

Kasy samoobsługowe wcześniej pojawiły się już w innych polskich sieciach handlowych, m.in. w Tesco, Auchan, czy Carrefourze. Swoje kasy samoobsługowe zapowiedziała także sieć E.Leclerc.

Więcej o: