Donald Tusk oficjalnie potwierdził zmianę terminu brexitu. "Być może ostatni raz. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej"

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk, poinformował o formalnym uzgodnieniu nowego terminu brexitu. Wyjście Wielkiej Brytanii z UE zostało przesunięte najpóźniej do końca stycznia 2020 r. Jednocześnie Tusk wyraził nadzieję, że to już ostatni raz, kiedy termin ten jest zmieniany. Przy okazji poprosił Brytyjczyków, aby dobrze wykorzystali czas, który ponownie im wyznaczono.
Zobacz wideo

27 unijnych krajów formalnie zgodziło się na opóźnienie terminu opuszczenia Wspólnoty przez Wielką Brytanię. Decyzja w sprawie elastycznego przedłużenia brexitu do końca stycznia 2020 r. została podjęta w procedurze pisemnej. Żaden kraj nie zgłosił sprzeciwu. O sformalizowaniu podjętej wczoraj decyzji unijnej poinformował szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Do moich brytyjskich przyjaciół, EU27 formalnie zaakceptowała przesunięcie terminu brexitu. Być może ostatni raz. Proszę, wykorzystajcie ten czas jak najlepiej. Chcę się również z wami pożegnać, bo moja misja tutaj dobiega końca. Trzymam za was kciuki

- napisał za pośrednictwem Twittera szef Rady Europejskiej.

Brexit odłożony po raz kolejny

Aktualnie jest to trzecie opóźnienie terminu brexitu. Początkowo Wielka Brytania miała wyjść ze Wspólnoty 29 marca 2019 r., później ten termin przesunięto na 12 kwietnia a następnie 31 października. Obecnie uzgodniona forma opóźnienia oznacza, że Wielka Brytania będzie mogła wyjść z Unii wcześniej, o ile brytyjski parlament zaakceptuje umowę brexitu. W związku z tym możliwe daty opuszczenia Wspólnoty przez Brytyjczyków to obecnie: 1 grudnia, 1 stycznia i ostatecznie 1 lutego.

Więcej o:
Komentarze (54)
Donald Tusk oficjalnie potwierdził zmianę terminu brexitu. "Być może ostatni raz. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej"
Zaloguj się
 • rybka9915

  Oceniono 29 razy 13

  Donald zawsze potrafi kulturalnie i sympatycznie reagowac na szczescie czy tez nieszczescie innych narodow.
  Ciaputowicz ze scierskim chocby tysiac serdeli zjedli i 300 jaj na twardo - nigdy takiej klasy miec nie beda. Why? Bo z koltunstwa i szamba sie wywodza i tam tez znalezli swoje szczescie malzenskie i pozamalzenskie.

 • cleryka

  Oceniono 10 razy 6

  Prosimy wrócić do Polski,bo Polska jest na gorszej drodze niż WLK.Brytania. Proszę wrócić i naprawiać to,co przez 5 lat napsuto.(Pańska Partia też do tego przyłożyła swoje 5 groszy.)

 • cim_cum

  Oceniono 14 razy 6

  Mój kot przy drzwiach zachowuje się podobnie:
  - miaał, chcę wyjść
  (otwieram drzwi)
  - miaał, jednak nie
  (zamykam drzwi)
  - miaał, może jednak wyjdę?
  (otwieram drzwi)
  - miaał, eee nie, chyba za zimno
  (zamykam drzwi)
  I tak od dziesięciu lat...;)

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 3 razy 1

  " 1 grudnia, 1 stycznia i ostatecznie 1 lutego"

  Do uzgodnienia pozostał jeszcze w którym to będzie roku, może w 2257r.

 • ukw8078

  Oceniono 4 razy 0

  Donald Tusk oficjalnie potwierdził zmianę terminu brexitu.
  Jest to ewidentny symptom strasznego ukarania Brytyjczyków za brexit.

  Eh, ten Tusk - głowa do pozłoty.
  A jaki mocny charakter :)

 • prokuraturarejonowa

  0

  Bez sensu. Za 3 miesiące UE znowu będzie przechodzić przez tą samą dyzenterię kolejnego przedłużenia Brexitu.

  Dali by im flextension z możliwością automatycznego opuszczenia UE w miesiąc po ratyfikacji umowy brexitowej przez Wielką Brytanię i pozostałe 27 krajów UE.

  Oczywiście w krajach które wymagają w takich sprawach referendum powinno się odbyć stosowne referendum. Referendum na temat wynegocjonowanego dealu powinno się też odbyć w Wielkiej Brytanii.

 • wesoly_piernik

  Oceniono 3 razy -1

  cyrk..rzygac sie juz chce tym brexitem..

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 10 razy -2

  Tusk powinien zaproponować wyjście z UE 27-miu krajom dnia 31 grudnia 2019 roku i zawiązanie EU 27-miu krajów z dniem 1 stycznia 2020 roku.
  W ten sposób zostałby rozwiązany dylemat Angoli!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX