Dlaczego płoną składowiska odpadów? Tylko w paździeniku było ich aż osiem. Polska śmienikiem Europy?

Płonące wysypiska to prawdziwa polska plaga. Strażacy mówią, że pół biedy, kiedy składowiska są legalne. Czasami bowiem to co się pali trzeba rozpoznawać po kolorze dymu. Eksperci są zgodni - problemy płonących wysypisk biorą się ze złej polityki dotyczącej zarządzaniem odpadami.

"Wszyscy mamy odczucie, że Polska stała się wysypiskiem Europy". To jedno ze zdań, które świetnie oddaje atmosferę dyskusji ekspertów, którzy gościli w dzisiejszym odcinku programu "Studio Biznes". Sławomir Brzózek, specjalizujący się w ochronie środowiska i Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP, wyjaśniali jakie są powody plagi w postaci płonących wysypisk. Czy zawsze dochodzi do samozapłonu, czy może ogień jest wynikiem celowych działań. Jaki wpływ na stan polskich wysypisk ma ogólna polityka dotycząca odpadów? "W programie prowadzonym przez Łukasza Kijka, redaktora naczelnego Next Gazeta.pl, usłyszeć można również o najnowszych statystykach dotyczących pożarów wysypisk i zmian w prawie, które miały je ograniczyć.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (17)
Dlaczego płoną składowiska odpadów? Tylko w paździeniku było ich aż osiem. Polska śmienikiem Europy?
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 19 razy 17

  Zamiast milionów posadzonych drzew, miliony wysypisk! Polska mistrzem Europy. Matołusz premierem tysiąclecia. Jaro patriotą tysiąclecia. Smog naszym przyjacielem jest . Jego obecność jest wśród nas.
  Alleluja i do przodu.

 • antonikarcz

  Oceniono 15 razy 13

  Kolejna PiSowska mafia ma się w najlepsze.

 • pat1952

  Oceniono 12 razy 12

  No PiS, co żeście zrobili przez te 4 lata, żeby nie było nielegalnych wysypisk śmieci, ich prywatnego importu z zachodu i podpaleń????? To jest skandal. Płonące wysypiska to zatrucie powietrza. Zajmujecie się tylko utrzymaniem władzy. Nie ma żadnych kar za te przestępstwa. Panie Ziobro, nie wymiana sędziów, ale radykalne zmiany w KK, KPK, KC,KPC są niezbędne, aby to przestępcy czuli bat nad sobą, a nie zwykły Kowalski Sędziowie orzekają tak jak im pozwalają przepisy prawa. Wymiana sędziów na " swoich" niczego nie zmieni. Do zmian procedury, ujednolicenie orzecznictwa w podobnych sprawach, sprawienie aby orzecznictwo SN było najważniejsze dla sędziów. A nie jak dotychczas, każdy sędzia sobie panem i sadzi po "uważajemu".

 • cezar85

  Oceniono 7 razy 7

  kiedyś pedifile hodowały daniele na wyłudzonych działkach

  dzisiaj sprowadzają i palą śmieci z błogosławieństwem mafii pis'owskiej

 • hiperon59b

  Oceniono 4 razy 4

  To nie są składowiska odpadów tylko ekologiczne spalarnie śmieci oparte na innowacyjności wprowadzonej przez premiera Mateusza Krzywoustego. Te nowoczesne metody spalania odpadów (tak jak rechrystianizacja Europy) zostaną wprowadzone w innych krajach UE.

 • mo.ye

  Oceniono 3 razy 3

  Bo modne jest trzymanie wszystkiego w chmurze...

 • skromne-zero

  Oceniono 2 razy 2

  Po spaleniu takiego składowiska trudniej ustalić właściciela śmieci.

 • robta_se_tak_dali

  Oceniono 2 razy 2

  Wysypiska płoną bo korupcja urzędników w Polsce sięga zenitu. A wasi "eksperci" używani są do ukrywania tej korupcji

 • cezar85

  0

  Bo brakuje miejsca na odpady

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX