Kursy walut 31.10 o godz. 7. Dolar, euro i frank najtańsze od miesięcy [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 31 października na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,26 zł, natomiast dolar 3,82 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,87 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,93 zł
Zobacz wideo

W środę o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania wszystkie główne waluty poszły zauważanie w dół. Największe straty zanotował dolar, który potaniał o 0,51 proc., czyli o ponad 2 gr. Środowy poranek potwierdził trend o umacnianiu się polskiego złotego względem najważniejszych walut. Na ten moment euro, dolara oraz frank znajdują się na najniższym poziomie od końca lipca. Funt szterling nadal wyceniany jest stosunkowo wysoko. 

Średnie kursy walut NBP - środa 30.10.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 31 września 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co nas czeka na rynku walut?

31 października powinien być spokojnym dniem dla głównych walut, gdyż najważniejsze zaplanowane wydarzenia dotyczą przede wszystkim rynków azjatyckich. Na cenę euro wpływ może mieć publikacja wskaźnika CPI, a także wrześniowej stopy bezrobocia w krajach Unii Europejskiej. W przypadku dolara istotne natomiast może okazać się m.in. publikacja danych dot. indeksów cen wydatków konsumpcyjnych oraz kwartalnych kosztów zatrudnienia, a także wydatków osobistych za wrzesień w Stanach Zjednoczonych. Nie są to jednak wydarzenia o wielkiej wadze. Na godz. 16:30 zaplanowano przemówienie prezesa Szwajcarskiego Banku Narodowego, Thomasa Jordana, co jednak w minimalnym stopniu może wpłynąć na wartość franka. 

Więcej o: