Ważny projekt Chińczyków. Huawei będzie budował infrastrukturę 5G na Węgrzech

Chiński potentat Huawei weźmie udział w budowie sieci 5G na Węgrzech. W projekt zaangażowani zostaną również inni operatorzy telekomunikacyjni: brytyjski Vodafone oraz Deutsche Telekom. Ta decyzja jest równiez istotna ze względów politycznych.
Zobacz wideo

O planach dopuszczenia Chińczyków do pracy nad infrastrukturą 5G poinformował Peter Szijjarto, minister spraw zagranicznych Węgier, podczas wizyty w Szanghaju. Szijjarto potwierdził tym samym wcześniejszą opinię o tym, że Węgrom zależy na dobrej współpracy z chińskim potentatem technologicznym. W projekt zbudowania infrastruktury 5G zaangażowani będą również najwięksi europejscy operatorzy telekomunikacyjni - Vodafone oraz Deutsche Telekom. 

Huawei zbuduje sieć 5G na Węgrzech. Czy jest to decyzja polityczna.

Chiński koncern został swego czasu oskarżony przez Stany Zjednoczone o szpiegostwo. Huawei zaprzecza takim doniesieniom, ale każda współpraca sojuszników USA z firmą spotyka się z reakcją Amerykanów. Unia Europejska ostrzegła węgierski rząd przed możliwością częstszych ataków cybernetycznych, a w lutym tego roku Mike Pompeo, sekretarz stanu USA, przestrzegał Węgrów przed rozmieszczaniem sprzętu należącego chińskiej firmy. Minister spraw zagranicznych Węgier odrzucił jednak obawy Stanów Zjednoczonych dotyczące współpracy z Rosją oraz Chinami. 

Ostatnio informowaliśmy, że Huawei będzie głównym dostawcą 5G w Rosji. Do 2024 roku Rosjanie chcą mieć nowy standard w każdym dużym mieście. Współpraca ta została uznana jako istotna decyzja polityczna.

Czytaj także: Polskie 5G: ministerstwo podpisało porozumienie z m.in. Orange, T-Mobile i Polkomtelem

Więcej o:
Komentarze (8)
Ważny projekt Chińczyków. Huawei będzie budował infrastrukturę 5G na Węgrzech
Zaloguj się
 • drwiks

  Oceniono 1 raz 1

  Żebyśmy tyko potem nie płakali, że wszyscy mają 5G w okół nas, a my będziemy zaściankiem technologicznym, jeśli damy się wszystkim wyprzedzić we wdrożeniu 5G.

 • 2marcus

  Oceniono 3 razy 1

  Mam nadzieję, że nowy rząd pójdzie śladem Węgier i również podpisze umowę z Huawei w sprawie 5G.

 • sabasan11

  0

  Fajnie mają, że coś w tej kwestii uzgodnili. U nas dalej nie wiadomo. A obecnie internet mobilny w wielu miejscach w szczycie jest zawodny. Przeciążona sieć jest za wolna. Potrzeba nowej, pojemniejszej. Ratunkiem będzie 5G, ale z tym niestety musimy jeszcze u nas poczekać.

 • putin2000

  Oceniono 3 razy -1

  Węgrzy biorą skąd mogą. Wiedzą że w rysującym się globalnym konflikcie ich znaczenie jest niewielkie, a w razie czego, tak jak zwykle, staną po stronie przeważających sił wroga. Mają do tego prawo. Z drugiej strony żaden z nich sojusznik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX