Tygrysy mogły zdechnąć i tak byłyby sprzedane "na części". Przemyt przez Polskę sięga miliardów

Oszalałe ze stresu, bestialsko potrakotwane tygrysy, które "wykryto" podczas kontroli granicznej, dochodzą do siebie w poznańskim ZOO. Gdyby nie przypadek opinia publiczna mogłaby nigdy nie dowiedzieć się, że Polska jest na mapie przemytniczej mafii. "Części" pozyskane z egzotycznych zwierzą są bowiem warte miliardy. Przestępców nawet nie obchodzi, czy zwierzęta przetrwają morderczy transport. Liczy się wyłącznie zysk. Kulisy bulwersującego procederu zdradzą w programie "Studio Biznes" ekspertki od ekologii i praw zwierząt.

W programie "Studio Biznes" goszczą dziś Maria Geremek, lekarz weterynarii, założycielka fundacji Make a Change, Katarzyna Karpa-Świderek, WWF Polska oraz Kuba Przygoński, kierowca rajdowy Orlen Team i Łukasz Domański, prezes zarządu Carsmile. Głównym tematem dzisiejszego programu, emitowanego na żywo, będzie bulwersująca sprawa tygrysów odkrytych podczas kontroli na przejściu granicznym. Zwierzęta, dla których Polska miała być jedynie "stacją przesiadkową" dochodzą dziś do siebie w poznańskim ZOO. Są oszalałe ze stresu, niechętnie jedzą, pomimo wysiłków specjalistów ich los wciąż nie jest pewny. Ujawniony incydent jest jedynie czubkiem góry lodowej - przemyt egzotycznych zwierząt przez Polskę jest wart miliardy. Przestępców nawet nie obchodzi, czy zwierzęta przetrwają morderczy transport. Liczy się wyłącznie zysk. "Studio Biznes" odpowie też na pytanie "Samochód w abonamencie jak telefon. Czy to się opłaca i ile to kosztuje?", oraz ile kosztują starty rajdach samochodowych.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (24)
Tygrysy mogły zdechnąć. I tak byłyby sprzedane "na części". Przemyt przez Polskę sięga miliardów
Zaloguj się
 • oloros11

  Oceniono 12 razy 10

  Teraz kontrolują tych co jednak zauważyli coś zupełnie innego niż urzędowy weterynarz w sumie gdyby nieBislirusini tygrysy pojechaliby prosto w smierć
  Teraz urzędowi weterynarze kontrolują zoo mówiąc ze to jest doniesienie innych zoo czyste urzędowe bardzo pisowkie d..syndtwo

 • carolina_reaper

  Oceniono 6 razy 6

  Chinczykom trzeba wmowic, ze mieso ludzkie ma wlasciwosci lecznicze to moze pozjadaja sie nawzajem i zostawia tygrysy w spokoju.

 • metaxo

  Oceniono 10 razy 6

  Naszych urzędowych "weterynarzy" można przyrównać hitlerowskich obozowych oprawców- ta sama mentalność dwunożnego prymitywa.

 • gordejuela

  Oceniono 11 razy 5

  Tygrysy nie zdychaja,durnie z redakcji.Umieraja tak samo jak ludzie i tak samo cierpia a moze i bardziej,bo nie moga o tym cierpieniu opowiedziec.

 • marykownow

  Oceniono 11 razy 5

  No jak to. Przecież Główny Inspektor Weterynarii mówi, że warunki były dobre i jakoś stanowiska nie stracił, więc chyba prawdę musi mówić.

 • lactum

  Oceniono 8 razy 4

  Jak moze wam przez gardlo przejsc okreslenie "Zdechnac" w stosunku do tych wspanialych zwierzat? W jakim innym jezyku stosuje sie tak wredne okreslenie?

 • Wies Kwiec

  Oceniono 6 razy 4

  ZABRAĆ SIĘ ZA TYCH ŁAJDAKÓW WETERYNARZY ODPOWIEDZIALNYCH ZA TAKI STAN RZECZY.

 • feliks10

  Oceniono 5 razy 3

  polskie bestie pokazaly ..po raz kolejny ..brak wszystkiego ..przepuscili by tygryski ..bo co tam pomodli sie w kosciele i juz ..ohyda ,,,taki narod wybrany .do wszystkiego co zle i nikczemne ..zatrdnij polaka ..zrobi wszystko ..bedzie zabijal ...taka nacje ..zagryza was te tygrysy ..juz niedlugo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX