Kursy walut 08.11 o godz. 7. Główne waluty na stabilnym poziomie [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 8 listopada na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,26 zł, natomiast dolar 3,95 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,87 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,94 zł.

W czwartek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Utrzymały się one na podobnym poziomie z minimalną tendencją spadkową. Świadczyć to może o końcu kilkudniowego trendu tracenia na wartości przez złotego. Piątkowy poranek jest potwierdzeniem stabilizacji na rynku walutowym. Najbardziej na wartości stracił funt, który spadł o 0,31 proc. na poziom 4,94 zł. 

>>> Dowiedz się więcej: Korzystamy z auta, jakbyśmy byli właścicielem, ale przegląd i serwis nas nie obchodzą. Jak działa abonament?

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - czwartek 07.11.2019 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 8 listopada 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co czeka nas dziś na rynku walutowym?

Na piątek 8 listopada zaplanowano kilka wydarzeń, które mogą wpłynąć przede wszystkim na cenę funta oraz euro. W przypadku waluty brytyjskiej istotny okazać się może wskaźnik PMI dla sektora budowlanego za październik. Na kurs euro wpływ może mieć publikacja wskaźnika PMI dla przemysłu w Niemczech oraz w innych największych krajach Unii Europejskiej. Na godz. 20:30 zaplanowano także przemówienia prezesa Europejskiego Bank Centralnego, Christine Lagarde. 

Więcej o: