Maluch Plus 2020. Ostatnie dni na złożenie wniosku o dofinansowanie. Komu przysługuje?

Maluch Plus 2020 to rządowy program, którego celem jest dofinansowanie miejsc opieki dla dzieci poniżej 3. roku życia. Termin na składanie wniosków mija 13 listopada.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z programu Maluch Plus w 2020 r. muszą się spieszyć, gdyż termin składania wniosków mija 13 listopada br. Na decyzję resortu samorządy, firmy bądź osoby prywatne,  poczekają jednak do końca stycznia 2020 r. 

Maluch Plus. Kto może skorzystać z programu?  Do kiedy można składać wnioski?

Program ma dofinansowywać infrastrukturę opieki nad dziećmi, które nie ukończyły 3. roku życia. Mowa więc przede wszystkim o żłobkach, z których niedoborem zmagamy się od lat. Pieniądze są przekazywane w trzech modułach w zależności od różnych czynników. Chodzi o: 

  • wsparcie finansowe do 3 mln zł dla gmin, w których nie ma infrastruktury żłobkowej
  • wsparcie finansowe w wysokości 33 tys. zł na dziecko dla samorządów, w których żłobki istnieją bądź 5 tys. dla opiekunów dziennych
  • wsparcie finansowe dla tworzenia nowych miejsc pracy np. przy zakładach.

Czytaj także: 500 plus dla niepełnosprawnych. 500 złotych dostała tylko połowa osób. Niektórzy otrzymali po 10 zł

Termin składania wniosków mija 13 listopada br. Można je złożyć składać drogą papierową, dostarczając wniosek do Urzędu Wojewódzkiego bądź elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP. Dofinansowanie nie otrzyma jednak każdy. Do 29 stycznia 2020 r. Ministerstwo Rodziny ogłosi zwycięzców konkursu. Warto zaznaczyć, że przyszli beneficjenci będą zobowiązani do utrzymania miejsc opieki nad dziećmi przez 5 lat, do grudnia 2025 r. W 2020 r. resort przeznaczył na Maluch Plus 400 mln zł. Program cieszy się sporą popularnością. Jego wprowadzenie wpłynęło na wzrost liczby żłobków. 

>>> Dowiedz się więcej: Możesz jeździć małym crossoverem w zasadzie do ręki. Wyjaśniamy czy samochód na abonament ma sens

Zobacz wideo
Więcej o: