Bank Millennium przejął Euro Bank. Co to oznacza dla klientów? Jest kilka zmian

W miniony weekend doszło do tzw. fuzji operacyjnej, co było ostatnim etapem przejęcia Euro Banku przez Bank Millennium. Informujemy, co zmiany oznaczają dla klientów obu banków.
Zobacz wideo

Proces przejęcia trwał od kilku miesięcy. Transakcja została sfinalizowana w maju br., ale najpierw czekano na uzyskanie zgód od UOKiK oraz KNF, później fuzja musiała zostać wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego. W miniony weekend zakończył się natomiast ostatni etap integracji, czyli fuzja operacyjna. Bank Millennium zyskał po niej ok. 1,4 mln klientów Euro Banku. Łącznie z jego usług korzystać teraz bardzie nawet 4 mln osób. 

Bank Millennium przejął Euro Bank. Jakich zmian mogą spodziewać się klienci? 

"Bank Millennium i eurobank rozpoczęły codzienną działalność operacyjną jako jeden bank. Oznacza to jedną markę, ofertę, system bankowości internetowej i mobilnej oraz oczywiście jedną sieć oddziałów, świadczącą obsługę o niezmiennie wysokiej jakości - powiedział, cytowany w komunikacie, Joao Bras Jorge, prezes Banku Millennium.

W rzeczywistości klienci dawnego Euro Banku nie powinni spodziewać się wielu zmian. Co najważniejsze, ich numery kont osobistych, oszczędnościowych, kart kredytowych pozostały takie same. Podobnie jak kody PIN kart, a także harmonogramy spłat zobowiązań względem przejętego banku. Zmienione zostały jedynie numery rachunków do kredytów spłacanych we frankach szwajcarskich

Dowiedz się więcej: Przejęcie mBanku. PKO BP ma konkurenta. Transakcją zainteresowali się Austriacy

Klienci przejętego banku mogą spotkać się jednak z pewnymi niedogodnościami w bankowości internetowej Millenet. Aby otrzymać do niego dostęp, muszą zalogować się na stronie online.eurobank.pl za pomocą obecnego hasła i identyfikatora. Po tym zostaną automatycznie przekierowanie do serwisu Banku Millenium. Nowi użytkownicy będą musieli utworzyć nowe hasło, mogą jednak zachować obecny login. 

Korzyścią związaną z przejęciem jest fakt, że klienci byłego Euro Banku otrzymają dostęp do usług i produktów Banku Millenium, a przy tym utrzymane zostaną usługi, z których korzystali dotychczas. Fuzja sprawi również, że oddziały jednego z największych banków w Polsce pojawią się w około 200 nowych miejscowościach. 55 proc. nowych placówek zlokalizowanych będzie w miastach liczących mniej niż 100 tys. mieszkańców. 

Więcej o: