Cyfrowy Polsat i Plus podniosą ceny abonamentów jeszcze w tym roku

Cyfrowy Polsat i Plus przedstawią niedługo nowy cennik usług. Podwyżki już w połowie roku zapowiadał Zygmunt Solorz-Żak. Jak donosi SAT Kurier, na konferencji prasowej Cyfrowego Polsatu, Maciej Stec, pełniący funkcję wiceprezesa zarządu ds. strategii w Cyfrowym Polsacie i Polkomtelu potwierdził, że wyższa cena abonamentu zostanie wprowadzona do końca bieżącego roku.
Zobacz wideo

Zygmunt Solorz-Żak w lipcowej wypowiedzi dla Reutersa zapowiedział, że Cyfrowy Polsat podniesie ceny abonamentu. Już wtedy rozpoczęto analizy i wyliczenia związanie z tą dużą zmianą, jak podkreślił jej wymiar Solorz-Żak. Argumentował ten ruch odwołując się do tegorocznych podwyżek w Orange, które związane są z przygotowaniami do wdrożenia w Polsce sieci 5G. Założyciel Polsatu i jaj największy udziałowiec powiedział także, że zmiana ceny abonamentu odbędzie się równolegle z w prowadzeniem w firmie nowych systemów IT oraz sprzedażowego. To także jeden z powodów, dla których nowy cennik jeszcze się nie pojawił.

Cyfrowy Polsat i Plus podniosą ceny jeszcze w tym roku

Jak zapowiedział wiceprezes wiceprezes zarządu ds. strategii w Cyfrowym Polsacie i Polkomtelu Maciej Stec, zarząd podjął decyzję, że podwyżki zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku. Nie jest jednak znana konkretna data. Ponadto Plus i Cyfrowy Polsat rozpoczęły już sprzedaż ofert świątecznych, ale z zastrzeżenie, że te pakiety nie uwzględniają nadchodzących wyższych opłat.

Jak podaje portal SAT Kurier, powołując się na "Parkiet", Cyfrowy Polsat prowadzi także rozmowy z operatorami sieci kablowych i pozostałych platform satelitarnych. Dla nich ceny także maja zwiększyć i z większością podmiotów udało się już osiągnąć porozumienie.

W III kwartale Cyfrowy Polsat osiągnął 2,9 mld przychodu, co jest wzrostem o 5,4 proc. względem analogicznego okresu przed rokiem. Łącznie klienci skorzystali z 17,267 mln usług z czego 12,09 mln to oferty telefonii komórkowej i dostępu do internetu.

Więcej o: