CDA.pl z rekordowo wysokimi przychodami. Serwis zarobił 6 mln zł w dziewięć miesięcy

Serwis CDA.pl z roku na rok przynosi coraz większe zyski finansowe. Platforma VOD w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku zarobiła 6 mln zł. Głównym źródłem zysków nie są jednak reklamy, a płatne subskrybcje.

CDA.pl to jedna z najpopularniejszych w Polsce platforma VOD. Kilka lat temu jej twórcy wprowadzili część premium, za dostęp do której trzeba zapłacić comiesięczny abonament. Taki ruch okazał się dobrym rozwiązaniem, gdyż serwis zarabia coraz więcej, a także, co ważniejsze, uniezależnił się od reklamodawców. 

CDA.pl z rekordowo wysokimi przychodami. Serwis jest niezależny od reklamodawców 

Jak informuje mambiznes.pl, 28 mln z 30,5 mln zł przychodów wygenerowanych przez serwis pochodziło z płatnych subskrypcji. W III kwartale br. reklamy stanowiły zaledwie 5,8 proc. przychodów przy blisko 10 proc. w ubiegłym roku. Tak niski współczynnik to niezwykła rzadkość wśród serwisów internetowych, które w większości przypadków uzależnione są od reklamodawców. 

>>> Czytaj także: Netflix planuje walczyć z udostępnianiem kont. Szuka rozwiązania problemu, przez który traci pieniądze

Z danych opublikowanych przez firmę wynika również, że serwis z roku na rok się rozwija i regularnie przybywa użytkowników płacących subskrypcje. Cztery lata temu było to 40 tys. użytkowników, na koniec III kwartału br. to już 207 tys. regularnie płacących internautów. To właśnie dzięki nim udało się zarobić tak dużo w analizowanym okresie. W porównaniu do trzech kwartałów ubiegłego roku, CDA.pl zanotowało wzrost przychodów o 64 proc. Równie imponująco prezentują się również zyski firmy, która "na czysto" zarobiła 5,95 mln zł w dziewięć miesięcy przy 3,41 mln zł w analogicznym okresie w 2018 r. 

Zobacz wideo

CDA.pl istnieje od 2004 r. Od 2016 r. funkcjonuje wersja premium serwisu VOD, w której możemy znaleźć obecnie 6,4 tys. filmów. Miesięczna subskrypcja kosztuje 19,99 zł miesięcznie. Platforma notuje miesięcznie 8 mln użytkowników i jest największym polskim wydawcą wideo w internecie. 

Więcej o: