300 plus. Coraz mniej czasu na złożenie wniosków w ramach programu Dobry start. Kiedy mija termin?

300 plus to jednorazowe świadczenie finansowe dla rodziców, których dzieci we wrześniu rozpoczęły rok szkolny. Termin składania wniosków o otrzymanie dodatku w ramach programu Dobry start mija 30 listopada.
Zobacz wideo

300 plus to rządowa inicjatywa, której celem jest pomoc rodzicom w szkolnych wyprawkach. W programie Dobry start, który istnieje od 2018 r., udział może wziąć 4,6 mln dzieci. Ostateczny termin składania wniosków zbliża się nieubłaganie. Zainteresowane osoby muszą to zrobić do 30 listopada br., o czym ministerstwo rodziny przypomina na Twitterze. 

300 plus. Komu przysługuje świadczenie? Jak złożyć wniosek?

Świadczenie przysługuje na każdego ucznia do 20. roku życia bądź 24. roku życia (w przypadku niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym lub znacznym). Dodatkową wyprawkę otrzymają również uczniowie szkół dla dorosłych i policealnych. 300 plus nie przysługuje natomiast dzieciom uczęszczającym do przedszkoli bądź "zerówek" w szkołach i przedszkolach. Nie dotyczy również studentów.

>>> Dowiedz się więcej: 500 plus na wakacje? Najbogatszy poseł chce bonów turystycznych zamiast wypłaty pieniędzy. Sam prowadzi hotel

Wniosek o przyznanie dodatku składa matka, ojciec, opiekun prawny dziecka bądź faktyczny. Można to zrobić drogą tradycyjną, składając wniosek w urzędzie bądź na poczcie. Od 1 lipca br. istnieje również możliwość wnioskowania online za pośrednictwem portalu Emp@tia oraz bankowości elektronicznej.  Wzory wniosków można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa Cyfryzacji.

Jedynym warunkiem jaki należy spełnić, by otrzymać świadczenie, jest złożenie wniosku w terminie do 30 listopada 2019 r. Spóźnienie wiąże się z tym, że dodatek w ramach 300 plus przepadnie. Pieniądze w ramach programu Dobry start trafią na konto wnioskodawców w ciągu 2 miesięcy. Według danych ministerstwa rodziny do końca września wpłynęło 3 mln wniosków. 

Więcej o: