USA. Podziemny kompleks rakietowy na sprzedaż. Bunkier można kupić "tylko" za 400 tys. dol.

W USA znajduje się wiele nieczynnych od lat bunkrów, zbudowanych w czasie zimnej wojny. Jeden z nich został wystawiony na sprzedaż w Arizonie. Cena za budynek wraz z 5 hektarami terenów na pustyni to 395 tys. dolarów.

Bunkier powstał w 1963 r. i znajduje się ok. 30 minut drogi od miasta Tucson w stanie Arizona. Przez 24 lata znajdował się tam uzbrojony pocisk Titan II, ale w latach 80. XX wieku kompleks rakietowy zamknięto. W 2002 r. został zakupiony przez prywatnego właściciela za 200 tys. dol., który ostatnio zdecydował się wystawić obiekt na sprzedaż za prawie dwukrotnie wyższą cenę. 

Zobacz wideo

USA. Właściciel wystawił bunkier na sprzedaż. Cena to prawie 400 tys. dol. 

Jak podaje "The Guardian", właściciel kompleksu Rick Elis tłumaczył "Arizona Daily Star", że sprzedaje nieruchomość, bo mu się znudziła. Po zakupie na początku XXI wieku bunkier miał być przebudowany w centrum przechowywania danych, gdyż jest on chroniony przed falami elektromagnetycznymi. Elis porzucił ten pomysł z powodu recesji gospodarczej. Właściciel otrzymał w ostatnich latach dwie oferty za bunkier od osób, które chciały przekształcić budynek w... studio porno oraz plantację medycznej marihuany. 

Dowiedz się więcej: Tak wygląda teraz z bliska sarkofag w Czarnobylu. Chodzą po nim ludzie, ale maksymalnie 12 minut

By zakupić opuszczony kompleks nuklearny, należy jedynie potwierdzić, że posiada się kwotę w wysokości 395 tys. dolarów. Szczegóły oferty wraz ze zdjęciami można znaleźć jednej ze stron internetowych oferujących nieruchomości w okolicach Tucson. W okolicach miasta znajduje się łącznie 18 nieczynnych już kompleksów nuklearnych, które powstały w czasach zimnej wojny

Więcej o: