Czekają nas głodowe emerytury? Morawiecki gra zmianą Konstytucji. To nie pomoże

ZUS prognozuje, że już za dwie dekady emerytury Polaków będą naprawdę niskie. Premier Mateusz Morawiecki chcąc chronić Polaków przed głodowaniem przypomniał sobie o konstytucji. Podczas wygłaszania expose nagle zaapelował, by do Ustawy Zasadniczej wpisać ochronę środków zgromadzonych w PPK. Pytanie tylko, czy pieniądze zgromadzone w Pracowniczych Planach Kapitałowych zmienią sytuację przyszłych emerytów. O ile więcej będą mieli w kieszeni. Na to pytanie odpowie gość programu "Studio Biznes". W programie gościć będziemy też przedstawiciela Ambasady Hiszpanii, który wyjaśni, dlaczego Polacy zakochali się w Wyspach Kanaryjskich. Nie zabraknie też analizy zapowiadanej przez premiera zmiany prawa - czy pieszy powinien mieć pierwszeństwo już przed przejściem?

Hiszpania większości Polaków kojarzy się z rajskimi plażami, przyjazną atmosferą i olbrzymią różnorodnością przyrody. Nic więc dziwnego, że kraj odwiedza milion Polaków rocznie. O tym, dlaczego większość z nich wybiera Wyspy Kanaryjskie w programie "Studio Biznes" opowie Isabel Martin Benitez z Ambasady Hiszpanii.

W drugiej części programu Łukasz Kijek porozmawia o rządowych planach dotyczących emerytury. Po tym jak premier Mateusz Morawiecki podczas wygłaszania expose zaapelował o zmianę konstytucji, temat polskiego systemu emerytalnego znów znalazł się na pierwszych stronach gazet. Szef rządu chce, by ochronę środków zgromadzonych w PPK wpisać do ustawy zasadniczej. Krytycy twierdzą z kolei, że to właśnie rządy PiS wielokrotnie udowodniły, iż zapisy prawa można obchodzić, omijać lub ignorować.

Czy konstytucja ochroni pieniądze Polaków zgromadzone w Pracowniczych Planach Kapitałowych? Czy emerytura, którą do kieszeni dostanie Polak za dwie-trzy dekady będzie głodowa, skoro ostrzega przed tym nawet ZUS? Na to pytanie odpowiedzą Aleksander Łaszek, ekonomista FOR i prof. Witold Orłowski, - ekonomista, rektor uczelni Vistula, goście programu  "Studio Biznes". Na koniec programu Tomasz Korniejew, redaktor naczelny Moto.pl oceni pomysł Mateusza Morawieckiego, by pieszy miał pierwszeństwo już przed pasami. Daniel Maikowski przedstawi tym razem nie aplikację, a niesamowitą, mobilną konsolę.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (36)
Czekają nas głodowe emerytury? Morawiecki gra zmianą Konstytucji. To nie pomoże
Zaloguj się
 • hipo krater

  Oceniono 9 razy 5

  Przychodzi kibol z meczetą do twojego domu. Zabiera pieniadze , ktore odlozyliscie na niepełnosprawne dziecko, bo jemu jest to bardziej potrzebne. Mowi i ,ze jest łaskawcą i wyplaci ci w zamian wszystko z banku ,co masz zgromadzone w OFE, ale musisz mu dac 15 % , a potem proponuję ci ,że pójdzie z Tobą do notariusza i zapiszcie to wszystko ,że nie należy grabic ludzi , w takim akcie urzędowym lub w jakiejś tam sobie Konstytucji.
  Pisiory, pocałujta w grzywke wójta.

 • oloros11

  Oceniono 6 razy 4

  wszystko jest robione przypadkowo - zmiana konstytucji ma cos poprawić , bezpieczeństwie poprawi się jak pieszy będzie miał pierwszeństwo - ni e poprawi - raczej pogorszy a trup będzie za trupem po prostu - oni chcą załatwić poważne sprawy pseudorerforma - a mówienie ze sa potrzebne ale rozwiązania systemowe jest bez sensu - nie zrozumie suweren - najgorsze ze aby osiągnąć jakiś cel trzeba sporo zainwestować - natomiast papier przyjmie wszystko - nie da się poprawić bezpieczeństwa na drogach zapisem ustawy !!!!!!

 • tempa-dzida2

  Oceniono 4 razy 2

  Odnoszę wrażenie, że premier Morawiecki sam nie wierzy w to, co mówi ...
  Ciekawi mnie jednak, jakaż to "tajemnicza siła" każe mu snuć te ciągłe opowiastki ????

 • wolak007

  Oceniono 4 razy 2

  Na starość zaproszę rodzinę imigrantów z Afryki lub Azji, w zamian za mieszkanie zapewnią mi opiekę!...

 • Komen Tator

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe kto uwierzy ze po wpisaniu do konstytucji PPK pieniadze beda zagwarantowane??
  OFE za chwile nie bedzie to samo bedzie z PPK
  Pamietam jaka to wysoka emeryture prognozowali mi przy podpisywaniu umowy z OFE i co z tego zostalo??GUCIO

 • stanczykowo

  Oceniono 6 razy 2

  Jak ktoś krzyczy, że chce zmienić konstytucję, to ja zawsze pytam: "a które konkretnie artykuły i na jakie?"
  Zawsze okazuje się, że rzeczony krzykacz konstytucji kompletnie nie zna (ale mimo to chciałby ją zmienić!). Tylko nie bardzo wie jak i po co.
  Zaś Morawiecki, Kaczyński i przyduPiSes powinni zacząć od przestrzegania OBECNYCH zapisów konstytucji.

 • Henryk Krzysztof Gasior

  Oceniono 6 razy 2

  Jeszcze dwa lata z ich rządami to wszyscy będziemy głodować.Znow nam będą paczki przysyłać z zagranicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX