Biedronka otwiera sklep według nowej formuły. Jest zasilany panelami słonecznymi, posiada kącik kawiarniany

Biedronka cały czas stara się wyjść poza ramy sklepów dyskontowych za pomocą różnych działań. W najbliższych dniach zostanie otwarty sklep, który będzie wyróżniać się na tle innych.
Zobacz wideo

Jak podają Wiadomości Handlowe, nowoczesna Biedronka zostanie otwarta we wtorek przy ul. Modlińskiej w Warszawie. Na tle innych dyskontów tej marki wyróżniać ją będą kącik kawiarniany, poszerzony asortyment świeżych warzyw, a także nowe oznaczenia działów. Ponadto sklep zasilany będzie wyłącznie energią pochodząca z paneli słonecznych.

Biedronka coraz chętniej promuje ekologię. W Warszawie sztandarowy sklep typu fresh 

Biedronkę w nowym formacie można uznać za sztandarowy przykład tego, w jakim kierunku zmierza w przyszłości popularna sieć dyskontów. Poza wyżej wymienionymi udogodnieniami, w sklepie zainstalowana będzie tradycyjna lada mięsna zamiast mięsa paczkowanego. Takie rozwiązanie jest zresztą od kilku lat testowane w wielu supermarketach. 

W sklepie powstanie również dział "Naturalne i zdrowe", którego celem będzie promowanie ekologicznych produktów spożywczych. Kolejnymi eko-rozwiązaniami jest rezygnacja z plastikowych torebek oraz freonu w chłodziarkach, a także wykorzystanie energii wiatrowej w procesie zasilania sprzętów mrożących produkty. Jeśli chodzi o innowacyjność, należy wyróżnić wprowadzenie kas samoobsługowych, a także systemu monitorowania kolejek. 

>>> Dowiedz się więcej: Dyskonty idą w kasy samoobsługowe. Biedronka stawia je w kolejnych sklepach. Lidl rozpoczyna testy

Sztandarową nowością będzie natomiast strefa kawiarniana o nazwie "Kawa i ciacho". Biedronka bezowocnie testowała rozwiązanie wprowadzenia własnej sieci kawiarni kilka lat. 

Więcej o: