27 grudnia dniem wolnym od pracy dla... pracowników administracji rządowej

Piątek 27 grudnia będzie dniem wolnym od pracy w administracji rządowej. Wolne trzeba będzie jednak odpracować w sobotę 14 grudnia.
Zobacz wideo

Decyzję w tej sprawie podjął szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, podpisując specjalne rozporządzenie. Dzięki niej, pracownicy administracji rządowej będą mieli aż pięć dni wolnych od pracy.

Wolne od pracy 27 grudnia nie dotyczy wszystkich urzędników

Zarządzenie Michała Dworczyka dotyczy jedynie administracji rządowej na szczeblu centralnym i terenowym. Dzień wolny będą mieć więc pracownicy ministerstw, urzędów centralnych i wojewódzkich, ale także urzędów należących do Krajowej Administracji Skarbowej, inspekcji oraz urzędów statystycznych (centralnego i lokalnych).

Według normalnych zasad pracować będą natomiast osoby zatrudnione w administracji samorządowej. Ich czas pracy normowany jest przez odrębne przepisy. Pracownicy, którzy otrzymają wolny dzień będą musieli odrobić go w sobotę 14 grudnia 2019 r. 

>>> Czytaj także: Dni wolne od pracy w 2020 roku. W jakim terminie najlepiej planować urlop?

Wolne od pracy w święta. Jak w tym roku wypada Boże Narodzenie?

W roku 2019 r. ustawowe wolne od pracy wypada w środę i czwartek 25 oraz 26 grudnia. Przypominamy, że Wigilia jest dniem pracującym z pewnymi obostrzeniami. Przykładowo, osoby zatrudnione w branży handlowej mogą przebywać w sklepach maksymalnie do godz. 14. Nowy Rok wypada natomiast w środę. 

Więcej o: