Kursy walut 27.11 o godz. 7. Główne waluty wciąż drożeją [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 27 listopada na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,30 zł, natomiast dolar 3,91 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,92 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,02 zł.

W poniedziałek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem notowania z poprzedniego tygodnia nie zanotowaliśmy praktycznie żadnych zmian. Euro, dolar oraz frank szwajcarski utrzymały swoją wartość, natomiast funt szterling potaniał o marginalne 0,11 proc. Ta stabilna sytuacja nie jest jednak korzystna, gdyż złoty jest w tym momencie najtańszy od ponad miesiąca. Środowy poranek nie napawa optymizmem, zarówno euro, dolar, jak i frank wciąż zyskują na wartości, śrubując tych samym rekord cen w ostatnich tygodniach

Średnie kursy walut NBP - wtorek 26.11.2019 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,2999 zł
  • kurs dolara: 3,9039 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 3,9131 zł
  • kurs funta szterlinga: 5,0224 zł 

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 27 listopada 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Środa 27 listopada obfituje w wydarzenia, które mogą mieć wpływ na kurs dolara. Przede wszystkim zostanie opublikowane kwartalne PKB Stanów Zjednoczonych, a także dane dotyczące zapasów ropy naftowej. Dla wartości amerykańskiej waluty istotny okazać się może comiesięczny indeks podpisanych umów kupna domów, a także dane dotyczące bazowych zamówień środków trwałych. Jeśli chodzi o funta, to na jego wartość może natomiast wpłynąć przesłuchanie Komitetu Skarbu MPC. franka szwajcarskiego oraz euro czeka z kolei spokojny dzień.