Odcinek autostrady A1 całkowicie zamknięty w weekend. Informujemy, jak objechać prace remontowe

Autostrada A1 na odcinku od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski zostanie zamknięta od 29 listopada do 2 grudnia. Na trasie będą prowadzone prace remontowe.
Zobacz wideo

GDDKiA podaje, że zamknięcie autostrady A1 wynika z konieczności wyburzenia wiaduktów łącznicy na węźle Piotrków Trybunalski Zachodni, po których odbywał się ruch w kierunku Katowic z Warszawy. W związku z pracami budowlanymi od piątku 29 listopada (godz. 16:00) do poniedziałku 2 grudnia (godz. 6:00) nieczynna będzie autostrada, poczynając od węzła Tuszyn do węzła Piotrków Trybunalski. 

A1 zamknięta w weekend. GDDKiA informuje, jak objechać prace remontowe 

Zamknięcie trasy na tym fragmencie wiązać się będzie z utrudnieniami dla wielu osób, gdyż trasa należy do jednej z najczęściej użytkowanych. W celu ograniczenia trudności pracę zostały zaplanowane na weekend, kiedy to ruch jest stosunkowo niski. GDDKiA zdecydowała się przekazać informacje, jak objechać zamknięty fragment. Na stronie urzędu czytamy, że objazdy poprowadzone zostaną w następujący sposób: 

W kierunku Katowic: z węzła Tuszyn DK12 do węzła Piotrków Trybunalski Północ i dalej drogą ekspresową S8 do autostrady A1, na którą wrócimy na węźle Piotrków Trybunalski Zachód. Analogicznie w drugim kierunku: - Od strony Katowic w kierunku Łodzi z autostrady A1 zjedziemy na drogę ekspresową S8 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód, skąd dotrzemy do węzła Piotrków Trybunalski Północ i dalej DK12 do węzła Tuszyn, gdzie wrócimy na autostradę A1, skąd będzie można kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska.

Ponadto, dyrekcja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność, a także stosowanie się do oznaczeń, które pojawią się trasie w związku z objazdami. GDDKiA radzi również o wybranie alternatywnej trasy w przypadku poruszania się w centralnej Polsce. 

>> Dowiedz się więcej: "Nikt nie wierzył, że się uda", a jednak. W grudniu pojedziemy obwodnicą Częstochowy [WIDEO]

Autostrada A1 jest częściowo płatna i łączy Trójmiasto z Łodzią oraz granicą Czech, łącząc się z czeską D1. Przebiega przez 5 województw, ma zostać ukończona w 2022 r. 

Więcej o: