Adam Pieczyński po prawie 20 latach pracy kończy karierę w TVN24. Telewizja ma już następcę

Adam Pieczyński rezygnuje z funkcji redaktora naczelnego TVN24 i szefa "Faktów". W grudniu jego stanowisko przejmie Michał Samul, bliski współpracownik Pieczyńskiego od początku istnienia TVN24.
Zobacz wideo

27 listopada spółka TVN poinformowała, że Adam Pieczyński, jej dotychczasowy szef pionu informacji, redaktor naczelny stacji TVN24 i szef "Faktów", postanowił zakończyć karierę zawodową w popularnej stacji telewizyjnej. Jeszcze w grudniu na stanowisku zastąpi go Michał Samul, który ściśle współpracował z Pieczyńskim od początku istnienia serwisu informacyjnego TVN24. Dziennikarz nie ukrywa, że chce skupić się na wypoczynku i życiu rodzinnym.

Po blisko 30 latach pracy na różnych stanowiskach w mediach, w tym po 18 latach kierowania TVN24 i "Faktami", nadszedł moment, by oddać stery, wypocząć i poświęcić się rodzinie. Newsy w TVN są miejscem, które współtworzyłem i kocham. Będzie mi ich brak, tak jak i współpracowników, których szanuję i podziwiam

- podsumował swoją decyzję Adam Pieczyński, dodając:

Decyzja o przekazaniu stanowiska Michałowi Samulowi jest naturalnym wyborem. Jako mój zastępca był zaangażowany we wszystkie ważne decyzje redakcyjne i biznesowe. Zostawiam zespół w dobrych rękach

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Adam Pieczyński będzie doradzał zarządowi telewizji TVN w sprawach dotyczących programów informacyjnych.

>>> Czterodniowy tydzień pracy. Pomysł na lenistwo, czy sposób na większą produktywność? Posłuchaj, co mówią o tym eksperci

Zobacz wideo

40 lat w mediach, z czego prawie 20 w TVN

Karierę dziennikarską Adam Pieczyński rozpoczął w latach 80. w Polskim Radiu. Od 1982 r. był polskim współpracownikiem słynnego dziennika "El Pais", którego od 1988 r. był stałym korespondentem. Na początku lat 90. powrócił do polskich mediów i jako pracownik newsroomu Polskiego Radia pracował jako wydawca, a później wiceszef obecnej Informacyjnej Agencji Radiowej. Przez dwa lata był szefem "Wiadomości" TVP1, później zajmował kierownicze stanowisko w dziale informacyjnym RTL 7.

Z Grupą TVN Adam Pieczyński był związany od 2000 r., kiedy zaproponowano mu funkcję dyrektora programowego TVN24 - stacji, którą od początku współtworzył. Od 2005 r. był jej prezesem, a po połączeniu jej z TVN w 2006 r. został na trzy lata członkiem zarządu spółki. W 2012 r. został powołany ponownie na członka zarządu TVN ds. programów informacyjnych, a w 2015 r. został redaktorem naczelnym "Faktów".

Więcej o: