Nowa sieć planuje ekspansję w Polsce. W ciągu 5 lat chce otworzyć 400 sklepów w naszym kraju

Grupa Spar pochwaliła się otwarciem pierwszego sklepu pod szyldem Eurospar w warszawskim centrum handlowym Blue City. Przy tej okazji zdradziła plany dotyczące ekspansji na polskim rynku. Firma chce otworzyć w naszym kraju 400 sklepów w ciągu zaledwie 5 lat.

Firma Spar jest obecna na polskim rynku od 1996 r., ale - jak donoszą Wiadomości Handlowe - dopiero teraz, po przejęciu wcześniejszych lokalizacji po sklepach Piotr i Paweł, ma zamiar na dobre zagościć na mapie sklepów w Polsce. Właśnie otworzyła sklep o powierzchni 2,5 tys. mkw w warszawskim Blue City, gdzie wcześniej funkcjonował sklep Piotr i Paweł. Na potrzeby nowo otwartego obiektu zatrudniła 54 pracowników. Co więcej, firma zapowiada współpracę z niezależnymi detalistami.

Naszą przewagą jest międzynarodowa sieć i doświadczenie - możemy zapewnić detalistom takie wyroby, które są niedostępne w innych placówkach. Mamy szerokie doświadczenie w sprawnej i efektywnej logistyce dostaw, co oznacza doskonałe i terminowe zatowarowanie sklepów. Dla detalistów to atut, który może istotnie wpływać na ich obroty i zwiększanie bazy klientów

- zapowiada Tomasz Syller, dyrektor zarządzający i operatora sieci na polskim rynku.

Spar Group i scheda po sieci Piotr i Paweł

W ramach rebrandingu dawnych sklepów sieci Piotr i Paweł Spar Group wspiera poprzednika w spłacie dotychczasowych zobowiązań oraz negocjuje umowy z dostawcami. Jak dotąd, odświeżono lub podpisano na nowo umowy z blisko 300 z nich. Ogółem, w ofercie Spar Group znalazło się już 6,5 tys. produktów od 500 dostawców. Firma szuka lokalizacji na centrum logistyczne, którego budowę już zapowiedziała. Polska jest jednym z 50 rynków, na których obecna jest sieć sklepów Spar.

>>> Chcesz oszczędzić na zakupach? Sprawdź przykłady aplikacji, które w tym pomogą

Zobacz wideo

Delikatesy Piotr i Paweł znikają z rynku

W połowie czerwca potwierdziła się informacja, że ostatnia z polskich sieciówek spożywczych zniknie z rynku. Przez spółkę Spar sieć Piotr i Paweł została wykupiona pod koniec kwietnia 2019 r. Wcześniej likwidacji uległy polskie sklepy Alma i Bomi. Sieć Piotr i Paweł została założona przez poznańską spółkę, która lokowała sklepy głównie w większych miastach ze szczególnym uwzględnieniem Wielkopolski. Problemy polskich delikatesów przybrały na wadze wraz z rozrostem sieci zagranicznych sklepów jak Carrefour, czy Lidl. Sklepom Piotr i Paweł nie udało się utrzymać pozycji rynkowej w starciu z konkurencją.

Więcej o:
Komentarze (7)
Spar Group planuje ekspansję w Polsce. W ciągu 5 lat chce otworzyć 400 sklepów w naszym kraju
Zaloguj się
 • grazanica

  Oceniono 9 razy 9

  Czy autor artykułu rozumie pojęcie dyskont? Bo ni jak ma się to do sieci Spar.

 • paolish

  Oceniono 5 razy 3

  Spar ma tyle wspolnego z dyskontem co pisiarnia z prawem i sprawiedlowoscia

 • kuria_jego_mac

  0

  Problemy PiP zaczęły się od momentu kiedy gamonie zatrudnione przez PiP zaczęły otwierać sklepy na hurra gdzie się dało. Zapewne za wcale nie niskie czynsze. Nie za pomnę sklepu we Wrocławiu na Krakowskiej, gdzie w piątek o 17-18 w sklepie było 10 osób z obsługą. Sorry. Takie coś musiało pierd...ć.

 • 666babeloutte

  Oceniono 2 razy 0

  SPAR nie jest dyskuntem. Istniał w Holandii od 1932 r a w Belgii od 60 lat przed LIDLem czy ALDI czy inną Biedronką. To bardzo dobry sklep, mają jakościowo bardzo dobre wędliny i mięso, jak i np. pyszny chlebek. Często robię zakupy. Co znaczy nazwa "Samenwerken Profiteren Allen Regelmatig” „wszyscy korzystamy na wzajemnej współpracy”. SPAR jest największą na świecie franczyzową siecią sprzedaży detalicznej. Dyskunty franczyzoweą siecią nie są Sklepy oznaczone charakterystycznym logo funkcjonują w 48 krajach na 4 kontynentach. Około 12,78 tysięcy punktów obsługuje każdego dnia około 13,5 miliona klientów.

 • michalinn

  Oceniono 2 razy 0

  hebe otwiera 4 w jeden dzien www.dlahandlu.pI/nonfood/hebe-otwiera-4-sklepy-w-jeden-dzien,83845.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX