Kursy walut 02.12 o godz. 7. Główne waluty wreszcie tracą na wartości [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 2 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,31 zł, natomiast dolar 3,91 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,91 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,05 zł.

W piątek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Względem poprzedniego notowania zauważalne jest trend zahamowania spadku wartości złotego, gdyż główne waluty utrzymały cenę z czwartku. Poniedziałkowy poranek można przyjąć natomiast z ulgą, gdyż wszystko wskazuje, że to koniec wzrostu wartości głównych walut. Dolar oraz frank szwajcarski staniał przez weekend o ok 0,40 proc., natomiast euro o 0,30 proc. Spadki, aczkolwiek stosunkowo niewielkie, zanotował funt szterling, który warto jest obecnie 5,06. 

Średnie kursy walut NBP - piątek 02.12.2019 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,3236 zł
  • kurs dolara: 3,9288 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 3,9300 zł
  • kurs funta szterlinga: 5,0645 zł 

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 2 grudnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Poniedziałek 2 grudnia będzie aktywnym początkiem nowego tygodnia, gdyż na ten dzień zaplanowano kilka wydarzeń, które mogą wpłynąć na kursy walut. W przypadku euro ważna mogą okazać się wskaźniki PMI dla przemysłu za listopad w największych krajach Unii Europejskiej, a także przemówienie prezesa EBC, Lagarde'a. Dla ceny funta również istotny będzie wskaźniki PMI dla przemysłu, z kolei wartość dolara uzależniona jest w pewnym stopniu od wskaźnika ISM dla przemysłu za listopad oraz kilku mniej istotnych wydarzeń. 

Więcej o: