H&M planuje wypożyczać ubrania. Sieć promuje w ten sposób dbanie o środowisko

H&M rusza z programem wypożyczania ubrań. Na razie usługa będzie dostępna w jednym ze sklepów w Sztokholmie. W ten sposób szwedzka sieć zamierza zaangażować się w promocję ochrony środowiska.
Zobacz wideo

Jak podaje serwis Business of Fashion, klienci szwedzkiego H&M będą mieli szansę skorzystać z wypożyczalni ubrań w sklepie znajdującym się przy Placu Segela. W taki sposób szwedzka firma zamierza promować dbanie o środowisko.

H&M rusza z wypożyczalnią ubrań. Firma odzieżowa angażuje się w ochronę środowiska

Członkowie klubu lojalnościowego szwedzkiej firmy będą mogli wypożyczyć jedną z 50 pozycji udostępnionych przez H&M. Na razie projekt znajduje się w fazie testów, ale być może już wkrótce podobne rozwiązanie pojawi się w innych sklepach. - Sprawdzimy, czy taka propozycja spodoba się klientom i po trzech miesiącach okresu próbnego, będziemy myśleć nad wprowadzeniem go w pozostałych sklepach naszej marki - powiedział Daniel Claesson, szef rozwoju biznesu H&M. 

Sama idea wypożyczalni wydaje się być odpowiedzią na tzw. pakt o modzie, czyli dokument podpisany kilka miesięcy przez największe marki w branży odzieżowej. Z inicjatywy Emmanuela Macrona zobowiązały się one do promowania rozwiązań ekologicznych i dbanie o środowisko. Wśród firm znalazły się Gucci, Nike, Burberry, ale także H&M. Pogłoski o tym, że nowy projekt ma za zadanie promować ekologię potwierdził Daniel Claesson.

Nasz nowym program wypożyczania ubrań, jak i inne działania mają w rezultacie przyczynić się do tego, że nasze fabryki będą produkowały minimalną ilość gazów cieplarnianych 

- potwierdził szef rozwoju biznesu H&M.

H&M bez jednoznacznej opinii w kwestii dbania o środowisko

Otwarcie wypożyczalni odzieży oraz słowa Daniela Claessona mogą jednoznacznie świadczyć o stosunku szwedzkiej firmy do tematyki ekologii. Pod koniec października w mediach pojawiły się wypowiedzi prezesa marki, które rzucają na nią cień. W wywiadzie dla Bloomberga Karl-Johan Persson powiedział, że ruch pro-ekologiczny jest szkodliwy, a zbytnie dbanie o środowisko może negatywnie wpłynąć na gospodarkę

Więcej o: