Dni wolne od pracy przyszłym roku. Kiedy w 2020 r. będzie wolne? Jak zaplanować urlop?

Nadchodzi nowy rok. Kiedy w 2020 r. będzie wolne? Jak zaplanować urlop? Kiedy w przyszłym roku wypadają dni bez pracy? Podpowiadamy

Zbliża się nowy rok, a wiele osób rozpoczyna już planowanie urlopów i wyjazdów. Warto więc sprawdzić kiedy można liczyć na dni wolne od pracy. Niestety w 2020 r. dni wolne nie wypadają najlepiej i może być ciężko o długi weekend, bez brania dodatkowych dni wolnych. Warto przypomnieć, że jeśli święto przypada na sobotę, to pracodawca ma obowiązek wyznaczenia innego dnia wolnego od pracy. Ta sama zasada nie dotyczy niedziel.

Dni wolne od pracy w styczniu 2020 r.

W styczniu wolny jest oczywiście jego pierwszy dzień. W Nowy Rok 1 stycznia w dzień wolny od pracy pracuje przede wszystkim gastronomia. Oprócz tego z zakazu wyjęte są zawody związane z prowadzeniem akcji ratowniczych, rolnictwo oraz prace społecznie użyteczne oraz zapewniające codzienne potrzeby. Ponadto 1 stycznia można wykonywać pracę odbywając się w ruchu ciągłym lub jeśli konieczne jest przeprowadzenie remontu.

Kolejna okazja na wolne jest już pięć dni później, 6 stycznia w Święto Trzech Króli, które przypada na poniedziałek. Żeby wydłużyć sobie weekend, należy wziąć wolne 2 i 3 stycznia, dzięki czemu możemy uzyskać sześć dni wolnego.

Dni wolne od pracy w kwietniu 2020 r. 

Na kolejne ustawowo dni wolne od pracy będzie trzeba czekać ponad trzy miesiące. Wielkanoc w 2020 roku wypada 12 kwietnia, więc wolne jest w poniedziałek 13 kwietnia. 

Dni wolne od pracy w maju 2020 r.

Majówka niestety w 2020 r. nie będzie zbyt długa. Ustawowo wolne jest 1 oraz 3 maja, ale ta druga data wypada w niedzielę. Do pracy w majówkę nie trzeba będzie iść jedynie w piątek. 

Naturalnie wolne są Zielone Świątki, które zawsze przypadają na niedzielę, w 2020 roku 31 maja.

Dni wolne od pracy w czerwcu 2020 r.

W czerwcu można liczyć na dzień wolny od pracy w Boże Ciało, które co roku odbywa się w czwartek. W 2020 roku przypada na 11 czerwca, więc biorąc wolne 12 czerwca, można wydłużyć sobie weekend do czterech dni.

Dni wolne od pracy w sierpniu 2020 r.

Święto Wojska Polskiego i Wniebowstąpienie NMP odbywają się 15 sierpnia, co w przyszłym roku wypada na sobotę. W związku z tym, można odebrać od pracodawcy dodatkowy dzień wolny.

Dni wolne od pracy w listopadzie 2020 r.

Pierwszy dzień listopada jest wolny ze względu na Wszystkich Świętych, ale w 2020 m roku przypada na niedzielę. Nie ma więc możliwości odebrania wolnego od pracodawcy. Drugi ustawowo wolny dzień, to Święto Niepodległości. 11 listopada w 2020 roku przypada na środę.

Dni wolne od pracy w grudniu 2020 r.

 W grudniu wolny jest 25 i 26 dzień miesiąca, czyli Święto Bożego Narodzenia. W 2020 r. te dni przypadają na piątek oraz sobotę. 

Więcej o: