500 plus za grudzień. Pieniądze trafią na konta Polaków przed Świętami Bożego Narodzenia

Zgodnie z zapewnieniami samorządowców, grudniowe 500 plus trafi na konta świadczeniobiorców jeszcze przez Świętami Bożego Narodzenia - informuje "Super Express".
Zobacz wideo

W minionych miesiącach osoby pobierające świadczenie musiały liczyć się z pewnymi opóźnieniami. Taka sytuacja miała miejsce chociażby w Warszawie, gdzie zabrakło pieniędzy na wypłatę 500 plus. W przypadku grudniowego dodatku świadczeniobiorcy mogą spać spokojnie, bo pieniądze trafią na ich konta jeszcze przed 25 grudnia. 

500 plus w portfelach osób jeszcze przed Bożym Narodzeniem

- Harmonogram na wypłaty świadczenia wychowawczego 500 plus za grudzień został uzgodniony ze wszystkim wojewodami, w tym także dolnośląskim, w taki sposób, aby środki mogły zostać w sposób płynny przekazane do wszystkich rodzin jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia - powiedziała "Super Expressowi" Sylwia Jurgiel, rzeczniczka prasowa wojewody dolnośląskiego.

W podobnym tonie wypowiadają się urzędnicy z innych województw. Wierząc zapowiedziom wojewody, świadczeniobiorcy mieszkający w województwie lubuskim wpłat mogą spodziewać się do 13 grudnia. W podobnym tonie wypowiadają się urzędnicy w dolnośląskim oraz warmińsko-mazurskim.

Zapewnienia o zachowaniu płynności są tym istotniejsze, że chodzi o okres przedświąteczny, a pieniądze z 500 plus pomogą wielu rodzinom w przygotowaniu świąt. 

>>> Dowiedz się więcej: Waloryzacja emerytur i rent w 2020 r. O ile wyższe będą świadczenia w przyszłym roku?

Więcej o: