Nadchodzą porażające ceny prądu? "Zapłacimy w cenach serka, chleba i transportu publicznego"

Rząd już nie kryje, że po Nowym Roku czekają nas wyższe rachunki za prąd. Minister Jadwiga Emilewicz twierdzi, że rachunki wzrosną maksymalnie o 5-10 proc. Eksperci twierdzą, że realnie Polacy zapłacą znacznie więcej. Zobacz rozmowę w Studiu Biznes.

Rachunki za prąd najprawdopodobniej wzrosną po Nowym Roku. Pytanie brzmi tylko o ile realnie więcej zapłacą odbiorcy. Możliwe scenariusze dotyczące kosztów energii omawiali w programie "Studio Biznes" goście Łukasza Kijka - Janusz Steinhoff, były wicepremier, były minister gospodarki i Wojciech Warski, prezes Softex Data. Czy możliwe są podwyżki niewielkie, wynoszące zaledwie kilka procent - jak twierdzi Jadwiga Emilewicz? A może rachunek Kowalskiego wzrośnie nawet o 40 proc., bo właśnie takiej podwyżki dla odbiorców indywidualnych mają domagać się spółki energetyczne. Zobacz rozmowę ze Studia Biznes.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (161)
Nadchodzą porażające ceny prądu? "Zapłacimy w cenach serka, chleba i transportu publicznego"
Zaloguj się
 • laik404

  Oceniono 26 razy 26

  II sekretarz KC PIS, towarzysz Sasin (notabene specjalista od niewtrącania się innych do priorytetowych lotów) zrobi wszystko, aby lud pracujący miast i wsi ("ciemny lud" wg szefa propagandy) nie odczuł tych podwyżek.
  No, a przynajmniej żeby uwierzył że to wina Tuska...

 • marzenna56

  Oceniono 18 razy 18

  Będzie dobrze.Polacy nic się nie stało.Tylko wszystko zdrożało.

 • gebe14

  Oceniono 18 razy 16

  a wszystko to dlatego że trzeba UTRZYMYWAĆ GÓRNIKÓW i i ch zabójcze hobby . bo sie uczyć nie chciało . to przez wegiel!!!

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 14 razy 14

  Bardzo dobrze! Niech suweren ZOBACZY, ile kosztuje pisslamska polityka władzy. Teraz durnowata dziewczyna opowiada mi, że jest szczęśliwa, że rządzi piss bo złapali złodziei i dali jej wolne niedziele, najbardziej to szczęśliwa z wolnych niedzieli, w dudzie ma tych, co wolą mieć wolne wt-śr i iść do pracy w niedzielę.

  To jest polityk rządu, ukraść oszczędności przez opłaty i podatki, ukraść to co uzbierano na emeryturę, wydoić tyle by się ustawić z rodzinami na całe życie samemu, a ludziom przynieść inflację, która nawet z tych co pracowali 40lat ciężko i wypracowali emeryturę, by nie starczała im ona na podstawowe potrzeby. Takie sowieckie budowanie socjalizmu z czasów minionych-reform niet, by była sytuacja państwa feudalnego-by łatwo rządzić Ciemnym Ludem pracującym za miskę chleba i by Watykan mógł miliardy doić i zarabiać na śmierci, jednocześnie EUTANAZJA+ i inflacja zlikwiduje problem zbankrutowanego ZUS, gonimy Zimbabwe i Wenezuelę. Przykre.

 • mcguirre

  Oceniono 18 razy 14

  I bardzo dobrze. Niech suweren dostanie po kieszeni. Jeszcze akcyza za fajki, wódę, piwko. I może diesla do tdika w górę. Może wtedy ten durny naród zrozumie na kogo i na co zagłosował.

 • kioto2000

  Oceniono 13 razy 13

  rząd z jednej strony daje a z drugiej 2 razy tyle zabiera.
  a że daje jednorazowo wprost do kieszeni wyborcy, co daje efekt namacalny, a zabiera w sposób rozproszony, to wówczas już tak mocno nie boli ;D
  prawda? :):):)

 • patologia

  Oceniono 21 razy 13

  Wybraliście kundli i teraz sami będziecie kundlami marna polaczkowa hołoto

 • farcry3

  Oceniono 17 razy 13

  Jak mawia W.Buffet : nie ma darmowych obiadków. Gielda leci w dół a PLN się osłabia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX