Kursy walut 10.12 o godz. 7. Główne waluty znów mocno w górę [kurs dolara, funta, euro, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 10 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,29 zł, natomiast dolar 3,88 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,92 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,10 zł.

W poniedziałek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego dnia wszystkie waluty poszły zauważalnie w górę. Najmocniej funt szterling oraz dolar amerykański, których wartość wzrosła odpowiednio o 0,77 i 0,55 proc., co w skali 24 godzin jest zjawiskiem rzadkim.

Wtorkowy poranek nie napawa optymizmem, gdyż utrzymał się trend słabnięcia złotówki. Coraz bliżej przebicia magicznej granicy 5,10 zł jest waluty brytyjska. Zauważalnie w górę poleciał kurs franka, który o godz. 7:00 wyceniany był 3,92 zł. 

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 09.12.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 10 grudnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co czeka nas na rynku walutowym?

Na wtorek 10 grudnia zaplanowano kilka wydarzeń, które mogą wpłynąć na ceny walut. Dla wartości funta istotne może okazać się publikacja kwartalnego PKB Wielkiej Brytanii, a także danych dotyczących produkcji dóbr w fabrykach w październiku. Na cenę dolara wpłynąć może natomiast kilka mniej istotnych wydarzeń, jak chociażby prognozowane PKB Stanów Zjednoczonych wg NIESR czy prezentacja raportu WASDE, w którym zawarte są prognozowane ceny wielu surowców. Jeśli chodzi o euro, to wpływ na wartość waluty może mieć raport ZEW dotyczący nastroju ekonomicznego w Niemczech oraz Unii Europejskiej

Więcej o: