Kursy walut 11.12 o godz. 7. Dolar i euro bez zmian, frank mocno w gorę [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 11 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,29 zł, natomiast dolar 3,87 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,93 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,09 zł.

We wtorek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego dnia euro, dolara oraz funt utrzymały się na podobnym poziomie. Zauważalnie w górę poszedł natomiast kurs franka szwajcarskiego, który wyceniany jest na 3,93 zł. 

Środowy poranek nie przyniósł zbyt wielu zmian. Główne waluty utrzymały się na stabilnym poziomi, nieznacznie w dół spadł kurs funta szterlinga, co oddala brytyjską walutę od granicy 5,10 zł. Stabilizacja na rynku walutowym może cieszyć po ostatnich dniach, kiedy to złoty mocno tracił na wartości. Nie wiadomo jednak, czy utrzyma się to przez cały dzień. 

Średnie kursy walut NBP - wtorek 10.12.2019r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 11 grudnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na wartość walut?

Środa 11 grudnia jest ważnym dniem właściwie tylko dla waluty amerykańskiej. Dla ceny dolara istotne mogą być prognozy ekonomiczne FOMC, a także decyzja tejże organu ws. stóp procentowych. Ponadto, do wiadomości zostanie podana informacja o zapasach ropy naftowej, a także bazowy wskaźnik CPI dla Stanów Zjednoczonych. Euro, franka szwajcarskiego oraz funta brytyjskiego czeka wyjątkowo spokojny dzień, gdyż na 11 grudnia nie zaplanowano żadnych wydarzeń, które mogłyby wpłynąć na ich cenę nawet w najmniejszym stopniu. 

Więcej o: