Samochód z serialu "Knight Rider" trafił na aukcję WOŚP. Odrestaurowali go bracia Collins

Czarny Pontiac Trans Am z 1983 r., znany z serialu "Knight Rider", trafił na sprzedaż w ramach aukcji Allegro dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten niezwykły samochód został "przywrócony do służby" przez Mastercard i braci Collins.

KITT (Knight Industries Two Thousand - red.) to sztuczna inteligencja kontrolująca zaawansowany technologicznie samochód marki Pontiac Trans Am, który był jednym z najważniejszych bohaterów serialu "Knight Rider" (pol. "Nieustraszeni"). Dla fanów tej produkcji wciąż jest symbolem walki o słuszną sprawę i nieustraszonym obrońcą uciśnionych. Dzięki firmie Mastercard i braciom Collins ten niezwykły samochód wraca na służbę. Odrestaurowany pojazd trafił na aukcję w serwisie Allegro. Zysk z jego sprzedaży zasili konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

>>> Jurek Owsiak: Połowa wpłacających na WOŚP to wyborcy PiS

Zobacz wideo

Pontiac z serialu "Knight Rider" z autografem Davida Hasselhoff'a na aukcji WOŚP

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy Mastercard angażuje się w Finał WOŚP. W ubiegłym roku na charytatywną aukcję na Allegro trafił odnowiony Rolls-Royce Silver Shadow. Został sprzedany za 211 211 zł i stał się najdroższym przedmiotem wylicytowanym z okazji Finału WOŚP 2019. W tym roku Mastercard znów nawiązał współpracę z zespołem braci Collins, którzy restaurują stare samochody, dając fanom motoryzacji kolejny powód do zachwytów. Odnowiony Pontiac znany z serialu "Knight Rider" ma jeden niezwykły smaczek - na jego desce rozdzielczej widnieje autograf Davida Hasselhoff'a.

 

Samochód-legendę z serialu "Knight Rider" można licytować na stronie internetowej aukcji na Allegro. Licytacja zakończy się 31 stycznia 2020 roku. W chwili obecnej (11 grudnia o godzinie 15) cena tego pojazdu wynosi 35 500 zł.

Więcej o: