Kursy walut 17.12 o godz. 7. Główne waluty w końcu tanieją [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 17 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,26 zł, natomiast dolar 3,83 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,89 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,07 zł.

W poniedziałek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował uśrednione kursy głównych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania zauważalnie na wartości stracił funt, który po ubiegłotygodniowym skoku powoli wraca do normy. Nieznacznie skoczył natomiast kurs dolara amerykańskiego. Wtorkowy poranek przyniósł pozytywne wieści, gdyż złoty umacnia się względem wszystkich głównych walut. Najmocniej w dół powędrował funt, który spadł już poniżej granicy 5,10 zł. Na najniższy od dwóch miesięcy poziom spadł z kolei dolar wyceniany w tym momencie na 3,82 zł. 

Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 16.12.2019r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 17 grudnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co we wtorek 17 grudnia może mieć wpływ na kursy walut?

Wtorek 17 grudnia może okazać się istotnym dniem dla kursów dwóch walut, funta oraz dolara. Dla ceny pierwszej z nich istotna może okazać się publikacja danych dotyczących średniego wynagrodzenia w Wielkiej Brytanii oraz liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Ponadto, w godzinach popołudniowych przemówi prezes Bank of England, Mark Carney. Z kolei na cenę waluty amerykańskiej wpływ mogą mieć informacje o zezwoleniach na budowę w listopadzie, a także produkcji przemysłowej w tym samym miesiącu. 

Więcej o: