Kursy walut 18.12 o godz. 7. Kurs funta pikuje, inne waluty również w dół [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w środę 18 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,26 zł, natomiast dolar 3,83 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,90 zł, z kolei za funta brytyjskiego 5,01 zł.

We wtorek o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania wszystkie główne waluty straciły na wartości. Najmocniej funt szterling, który coraz bardziej zbliża się do granicy 5 zł. Warto również zauważyć, że na stosunkowo niskich poziomach znajdują się dolara oraz euro, których kursy są najniższe od ok. 1,5 miesiąca. 

Środkowy poranek przyniósł zmianę trendu umacniania się złotego, gdyż na ten moment krajowa waluta nieznaczne traci do franka szwajcarskiego oraz dolara. Cały czas pikuje kurs waluty brytyjskiej. 

Średnie kursy walut NBP - wtorek 17.12.2019r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 18 grudnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na wartość walut?

Na środę 18 grudnia zaplanowano kilka wydarzeń, które mogą wpłynąć na kursy walut. W przypadku euro istotne będą przemówienie prezesa EBC, Lagarde'a, a także publikacja wskaźnika nastrojów biznesowych ifo w Niemczech oraz wskaźnika CPI w Unii Europejskiej. Na wartość dolara wpłynąć może prezentacja danych dotyczących zapasów ropy naftowej, z kolei cena funta może zależeć od wskaźnika CPI Wielkiej Brytanii. 

Zobacz wideo
Więcej o: