Kursy walut 20.12 o godz. 7. Funt wreszcie poniżej magicznej granicy 5 zł [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 20 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,26 zł, natomiast dolar 3,83 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,92 zł, z kolei za funta brytyjskiego 4,99 zł.

W czwartek 19 grudnia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania wszystkie główne waluty utrzymały się praktycznie na tym samym poziomie, co jest zjawiskiem niezwykle rzadkim. 

Piątkowy poranek przyniósł pewne zmiany. W górę idzie wartość franka szwajcarskiego, który wyceniany jest obecnie na 3,92 zł. Niewątpliwie najważniejszą informacja dnia jest fakt, że wreszcie poniżej magicznej granicy 5 zł spadła wartość funta szterlinga. Przypominamy, że jeszcze kilka dni temu brytyjska waluta wyceniana była na 5,17 zł. Po raz ostatni tak nisko jak dziś funt znajdował się na początku listopada br. 

Kurs funta brytyjskiegoKurs funta brytyjskiego stooq.pl/JaM

Średnie kursy walut NBP - czwartek 19.12.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,2632 zł
  • kurs dolara: 3,8281 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 3,9017 zł
  • kurs funta szterlinga: 5,0170 zł 

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 20 grudnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wpłynąć na kursy walut?

Piątek 20 grudnia powinien być stosunkowo spokojnym dniem, gdyż nie przewidziano w tym terminie wielu wydarzeń, które mogłyby wpłynąć na cenę walut. Dla wartości funta brytyjskiego istotna będzie publikacja PKB za III kwartał. Analogiczna prognoza, ale dotycząca Stanów Zjednoczonych może wpłynąć na kurs dolara. Ponadto, na godziny wieczorne zaplanowano cotygodniowe prognozy CTFC dotyczące pozycji spekulacyjnych m.in. złota, aluminium, miedzi czy ropy naftowej

Więcej o: