Burj Khalifa w Dubaju. Taras widokowy w najwyższym wieżowcu na świecie na sprzedaż

Jak donosi Reuters, Emaar Properties - właściciel dubajskiego wieżowca Burj Khalifa, uważanego za najwyższy na świecie - wystawił tarasy widokowe drapacza chmur na sprzedaż. Cena widoku z wieżowca dwukrotnie wyższego od Empire State Building to miliard dolarów.

Emir Properties to największy deweloper w Dubaju. Decyzja o sprzedaży tarasów widokowych w Burj Khalifa pojawiła się w obliczu spodziewanego na tamtejszym rynku spowolnienia gospodarczego. Potencjalna inwestycja wyceniana jest na  około miliardów dolarów. Tym bardziej, że mówimy o tarasach widokowych, a nie kompleksie budynków. 

>>> Nie byliście nigdy w Dubaju? Zwiedzcie go z nami i sprawdźcie, czy to kierunek waszych kolejnych wakacji

Zobacz wideo

Jak donosi Reuters, Emaar, w którym rząd Dubaju ma 29,2 proc. udziałów, porozumiał się z firmą Standard Chartered, aby doradzała właścicielowi w sprzedaży tarasów w Burj Khalifa. Co ciekawe, deweloper potwierdził jednocześnie, że wciąż szuka pomysłu na to, by zarabiać na tarasach widokowych i pozyskaniu finansowania, które pozwoliłoby nie sprzedawać słynnych wśród turystów tarasów Burj khalifa.

Prawie kilometr wieżowca

Burj Khalifa, uważany za najwyższy wieżowiec na świecie, ma 828 m. To dwa razy więcej niż słynny, amerykański Empire State Building. Proces sprzedaży ropoczął się w listopadzie. Nie upubliczniono jednak kupca, o którym wiadomo jedynie, że jest prywatnym podmiotem. 

Dubaj jest znanym na całym świecie regionem turystycznym i biznesowym, kojarzonym z nowoczesnymi nieruchomościami i dużymi pieniędzmi. Emaar od jakiegoś czasu wyprzedaje swoje aktywa w branży hotelarskiej, w celu sfinalizowania bieżących inwestycji. Co więcej, w Dubaju powołano we wrześniu specjalną komisję ds. planowania nieruchomości w celu uregulowania tamtejszych projektów i przeciwdziałaniu konkurencji między półrządowymi a prywatnymi firmami.

Więcej o:
Komentarze (53)
Burj Khalifa w Dubaju. Taras widokowy w najwyższym wieżowcu na świecie na sprzedaż
Zaloguj się
 • gibbonzlodzi

  Oceniono 14 razy 8

  Gliński ma parę złotych do wydania. Poza "Damą z łasiczką" nic ostatnio nie kupił.
  Budżet Kłamczousza zrównoważony, nic tylko brać. Suweren będzie wniebowzięty, dosłownie. Zrobi się jakiś dubajski Fundusz Wczasów Pracowniczych dla zmęczonych polityków jedynie słusznej partii. Taka okazja nie trafia się często.

 • m.godwin

  Oceniono 5 razy 5

  Najbliższy czynny taras widokowy znajduje się we Wrocławiu.

 • syn_herna

  Oceniono 9 razy 5

  To porównanie z Empire State zbudowanym w 1931 roku to ma jakiś głębszy cel?

 • Maria Tyszecka

  Oceniono 2 razy 2

  Byłam w Emiratach Arabskich w kwietniu. W tym 3 dni w Dubaju. Niesamowite budowle nowoczesne i starożytne. Przepych. Czystość. Wrażenia nie do opisania. Trzeba zobaczyć. Polecam!

 • facio60

  Oceniono 2 razy 2

  Chętnie zobaczył bym dane dotyczące wsparcia finansowego przez bogate kraje atabskie udzielanego swoim braciom w wierze, tak licznie uchodzącym do Europy. I nie chodzi mi tu o środki przeznaczane na budowę meczetòw. Ciekawi mnie również, ilu tych pseudo uchodźców przyjęli. Jak na razie to czytamy i słydzymy tylko o rozbuchanej konsumpcji i braku demokracji.

 • iarna

  Oceniono 9 razy 1

  pycha, próżność i marnotrawienie - kwintesencja życia pasibrzuchów z kupą kasy i - nomen omen - sianem w głowie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX