Kursy walut 27.12 o godz. 7. Dolar mocno w dół po świętach [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 27 grudnia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,26 zł, natomiast dolar 3,83 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,91 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 4,98 zł.

W wtorek 24 grudnia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez całe Boże Narodzenie. Względem poprzedniego notowania na wartości zyskały dolar oraz euro. Mocno w dół poleciał funt, którego kurs spadł o 0,37 proc. Na tym samym poziomie utrzymała się cena franka szwajcarskiego.

Piątkowy poranek przyniósł pewne zmiany na rynku walutowym. Na wartości traci dolar, który spadł do poziomu 3,83 zł. Minimalne wahania wartości notują funt szterling oraz frank szwajcarski. Euro natomiast utrzymuje się na stabilnym poziomie. 

Średnie kursy walut NBP - wtorek 24.12.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 27 grudnia 2019 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co czeka nas na rynku walutowym?

Na piątek 27 grudnia nie zaplanowano zbyt wielu wydarzeń, które w jakikolwiek sposób mogą wpłynąć na kursy walut, gdyż wiele rynków wciąż będzie zamkniętych. Na cenę dolara wpływ może mieć publikacja danych dotyczących zapasów ropy naftowej. Ponadto, dla kursu euro w małym stopniu istotna może być prezentacja biuletynu ekonomicznego EBC

Zobacz wideo
Więcej o: