Premier Morawiecki ma 5,1 mln zł w gotówce. Rok temu miał o 300 tys. zł więcej

Złożone w połowie listopada oświadczenia majątkowe nowych ministrów zostały upublicznione ostatniego dnia starego roku. Wśród deklaracji nowych oraz "nowych starych" szefów resortów znalazło się także oświadczenie Mateusza Morawieckiego.

Premier Mateusz Morawiecki ma około 150-metrowy dom o wartości 1,9 mln zł, a także mieszkanie warte 1,1 mln zł o powierzchni 72,4 mkw. Do swojego oświadczenia wpisał również 100-metrowy, całoroczny dom stojący na działce o powierzchni 3,1 tys. mkw (całość warta ok. 3-3,5 mln zł), 2-hektarową działkę rolną wartą ok. 200 tys. zł oraz ok. 600 tys. z połowicznej własności szeregowego segmentu.

Razem daje nam to kwotę ok. 6,8-7,3 mln złotych.

Majątek Mateusza Morawieckiego. 5,1 mln złotych w gotówce

Dodatkowo premier Morawiecki ujął w swoim oświadczeniu majątkowym 5,1 mln oszczędności. Premier w zeznaniu ujął także kuchnię wartą 60 tys. zł oraz meble za 200 tys. zł. To - pomimo braku oszczędności w obcej walucie, czy papierach wartościowych - daje majątek o łącznej wartości około 12-12,5 mln złotych.

Co ciekawe, w oświadczeniu z 2018 roku Mateusz Morawiecki informował, że ma w gotówce 5,4 mln zł, co oznacza, że w ciągu roku jego majątek skurczył się o około 300 tysięcy złotych. 

 >>> Porażające ceny prądu. Rząd obiecuje, a Polacy i tak zapłacą dużo więcej. Nie tylko w rachunkach

Zobacz wideo

W swoim oświadczeniu Morawiecki podkreślił także fakt, że nie prowadzi działalności gospodarczej, nie ma udziałów i akcji w żadnych spółkach handlowych i nie czerpie korzyści z zatrudnienia w jakiejkolwiek spółce prawa handlowego, "które mogłyby wywoływać podejrzenie o stronniczość lub interesowność" premiera. Deklaruje też, że nie jest członkiem zarządu żadnej fundacji, która prowadziłaby działalność gospodarczą.

Z pełnym oświadczeniem majątkowym Mateusza Morawieckiego można zapoznać się w tym miejscu.

Więcej o: