Premier Morawiecki ma 5,1 mln zł w gotówce. Rok temu miał o 300 tys. zł więcej

Złożone w połowie listopada oświadczenia majątkowe nowych ministrów zostały upublicznione ostatniego dnia starego roku. Wśród deklaracji nowych oraz "nowych starych" szefów resortów znalazło się także oświadczenie Mateusza Morawieckiego.

Premier Mateusz Morawiecki ma około 150-metrowy dom o wartości 1,9 mln zł, a także mieszkanie warte 1,1 mln zł o powierzchni 72,4 mkw. Do swojego oświadczenia wpisał również 100-metrowy, całoroczny dom stojący na działce o powierzchni 3,1 tys. mkw (całość warta ok. 3-3,5 mln zł), 2-hektarową działkę rolną wartą ok. 200 tys. zł oraz ok. 600 tys. z połowicznej własności szeregowego segmentu.

Razem daje nam to kwotę ok. 6,8-7,3 mln złotych.

Majątek Mateusza Morawieckiego. 5,1 mln złotych w gotówce

Dodatkowo premier Morawiecki ujął w swoim oświadczeniu majątkowym 5,1 mln oszczędności. Premier w zeznaniu ujął także kuchnię wartą 60 tys. zł oraz meble za 200 tys. zł. To - pomimo braku oszczędności w obcej walucie, czy papierach wartościowych - daje majątek o łącznej wartości około 12-12,5 mln złotych.

Co ciekawe, w oświadczeniu z 2018 roku Mateusz Morawiecki informował, że ma w gotówce 5,4 mln zł, co oznacza, że w ciągu roku jego majątek skurczył się o około 300 tysięcy złotych. 

 >>> Porażające ceny prądu. Rząd obiecuje, a Polacy i tak zapłacą dużo więcej. Nie tylko w rachunkach

Zobacz wideo

W swoim oświadczeniu Morawiecki podkreślił także fakt, że nie prowadzi działalności gospodarczej, nie ma udziałów i akcji w żadnych spółkach handlowych i nie czerpie korzyści z zatrudnienia w jakiejkolwiek spółce prawa handlowego, "które mogłyby wywoływać podejrzenie o stronniczość lub interesowność" premiera. Deklaruje też, że nie jest członkiem zarządu żadnej fundacji, która prowadziłaby działalność gospodarczą.

Z pełnym oświadczeniem majątkowym Mateusza Morawieckiego można zapoznać się w tym miejscu.

Więcej o:
Komentarze (196)
Mateusz Morawiecki upublicznił oświadczenie majątkowe. Premier zgromadził miliony
Zaloguj się
 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 55 razy 43

  A działka kupiona od księdza pedofila po dziwnie niskiej cenie, a przepisana na żonę to ile dzisiaj jest warta? I gdzie ją Moradziecki uwzględnił?

  No mi się coś widzi że jego majątek powinien prześwietlić NIK, żeby była rękojmia że Moradziecki jest tak samo kryształowy jak Marian.

 • domowy daeodon

  Oceniono 32 razy 22

  Ciekawostka przyrodnicza dla mnie i zarazem finansowa. Jestem starszy o 2 lata od Pinokia pracuję od 22 roku życia i mamy z żoną oszczędności 350 000. Z czego Pinokio wykombinował taką kwotę, jest młodszy ode mnie.

 • rozterka47

  Oceniono 30 razy 22

  To na tych kredytach frankowych się dorobił ?

 • spyderman2

  Oceniono 23 razy 21

  banaś powinien prześwietlić bajeczne majątki pisiowskich oligarchów oraz dudy!!!!

 • remo29

  Oceniono 20 razy 20

  Znając prawdomówność tego lawiranta, może mieć równie dobrze 5 mln, jak i 5 zł, a resztę rozpisaną po słupach. Wierzyć w to co mówi, to jak ufać temu, co pokażą fusy w kawie.

 • optymistaa43

  Oceniono 25 razy 19

  Oczywiscie poczatkiem tej fortuny byly miliony jakimi mial zaopiekowac sie Kornel-Tatus.Byly to miliony ( 90 000 000 ) czlonkow solidarnosci ,Kornel-Tatus tak nimi sie zaopiekowal ze pieniadze przepadly bez sladu.Tak ze zamilowanie do cudzych pieniedzy Warchol wyniosl z domu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX