Kursy walut 02.01 o godz. 7. Dolar najtańszy od pół roku, funt powyżej 5 zł [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w czwartek 2 stycznia na godzinę 7. Jedno euro kosztuje 4,25 zł, natomiast dolar 3,80 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,91 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 5,01 zł.

We wtorek 31 grudnia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez dwa ostatnie dni. Względem poprzedniego notowania zauważalnie na wartości zyskał frank szwajcarski (wzrost o 0,31 proc.). Nieznacznie w dół poleciał kurs dolara, co oznacza, że waluta amerykańska śrubuje rekord taniości. Po raz kolejny na stabilnym poziomie utrzymało się euro.

Zobacz wideo

Nowy rok i czwartkowy poranek przyniósł zmianę trendów. Na ten moment na wartości zyskuje jedynie funt, którego kurs rośnie o 0,38 proc. Dzięki temu brytyjska waluta przekroczyła granicę 5 zł. W dół spadają z kolei kursy franka, euro oraz dolara. 

Średnie kursy walut NBP - wtorek 31.12.2019 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

  • kurs euro: 4,2585 zł
  • kurs dolara: 3,7977 zł
  • kurs franka szwajcarskiego: 3,9213 zł
  • kurs funta szterlinga: 4,9971 zł

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 2 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

W czwartek 2 stycznia główne rynki powoli zaczynają się rozkręcać po ostatnich dniach spokoju, toteż na ten dzień zaplanowano kilka wydarzeń, które mogą wpłynąć na wartość głównych walut. Dla kursu funta istotna może się okazać publikacje wskaźnika PMI dla przemysłu w Wielkiej Brytanii oraz wskaźnika ubóstwa społecznego (HPI) wg Nationwide. Pierwszy z wskaźników zostanie również zaprezentowany, jeśli chodzi o główne gospodarki europejskie, co może znaleźć przełożenie w wycenie euro. Dla kursu dolara ważny może być z kolei protokół z posiedzenia FOMC.  

Więcej o: