Meghan Markle i Książę Harry odsuwają się od dworu. Z czego się utrzymują i ile wart jest ich majątek?

Książę Harry i jego żona Meghan Markle wydali zaskakujące oświadczenie, w którym ogłosili odsunięcie się od brytyjskiej rodziny królewskiej. Para deklaruje chęć zarabiania na siebie i skupienie się na działalności charytatywnej. Ile wart jest ich majątek?
Zobacz wideo

Książę Harry i Meghan Markle na instagramie opublikowali oświadczenie, w którym informują, iż ustępują z ich stanowisk jako wyższych rangą członków rodziny królewskiej. Para deklaruje, że chce pracować w celu uzyskania niezależności finansowej. Jednocześnie będą dalej w pełni wspierać Jej Królewską Mość. Swój czas będą dzielić między USA, a Zjednoczone Królestwo, honorując obowiązki wobec korony oraz wychowując syna zgodnie z królewską tradycją. Para obecnie pracuje nad dalszymi planami swojej działalności, o których poinformuje w stosownym czasie. Książę Harry i Meghan Markle planują m.in. założenie własnej organizacji charytatywnej.

 

Książę Harry i Meghan Markle chcę sami na siebie zarabiać - ile warty jest ich majątek?

Książęca para wciąż będzie członkiem rodziny królewskiej i najpewniej będzie dostawać środki finansowe z Księstwa Kornwalii, które Harry otrzymuje odkąd wspiera urzędowo Królową. Niemniej, para nie musi martwić się o swoje finanse. Książę Harry zgromadził swój majątek głównie ze spadku po swojej matce Księżnej Dianie, po której w dniu ukończenia 30 lat odziedziczył 10 mln funtów (nieco więcej dostał jego brat, ponieważ pieniądze były dłużej inwestowane). Ponadto w 2018 Książę Karol przekazał, 4,9 mln funtów dla Harry'ego, Williama i ich współpracowników z Księstwa. Jak podaje Mirror, wartość majątku młodszego syna następcy tronu to około 30 mln funtów. Jednak w zależności od źródła, wycena ta się różni. Money.com podaje, że członek rodziny królewskiej zgromadził 25 mln dolarów, czyli około 19 mln funtów. Na to składa się także 50 tys. funtów, które zarobił podczas 10 lat służby w Królewskich Służbach Powietrznych. 

Meghan Markle zgromadziła z kolei swój majątek jako aktorka. Najbardziej znana jest z serialu "W Garniturach" (ang. Suits), gdzie podczas siedmiu sezonów i 100 odcinków, zarabiała na każdym ok 37 tys. funtów, a jej roczna pensja wynosiła 333 tys. funtów. Grała także w filmach kinowych The Candidate oraz The Boys and Girls Guide to Getting Down, za które otrzymała odpowiednio 127 tys. i 114 tys. funtów. Meghan Markle prowadziła także blog Tig, który skupiał się na jedzeniu, podróżach oraz modzie i przyniósł jej z umów sponsorskich 60 tys. funtów. Jej majątek przed poślubieniem Księcia Harry'ego wyceniono na 3,5 mln funtów. 

Więcej o: