Kursy walut 13.01 o godz. 7. Główne waluty mocno w dół [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 13 stycznia na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,24 zł, natomiast dolar 3,81 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,91 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 4,96 zł.

W piątek 10 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania dolar, euro oraz frank szwajcarski utrzymały się praktycznie na identycznym poziomie. W górę powędrował kurs funta, który znalazł się powyżej granicy 5 zł. 

Zobacz wideo

Początek tygodnia przynosi pozytywne wieści, gdyż złoty umacnia się względem wszystkich główny walut. Najmocniej spadają kursy dolara oraz funta odpowiednio o 0,56 proc. i 0,84 proc. Spadek wartości euro sprawił, że waluta europejska zbliża się do negatywnego rekordu sprzed kilku dni. 

Średnie kursy walut NBP - piątek 10.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 13 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Kalendarz makroekonomiczny. Co może wydarzyć się na rynku walutowym?

Poniedziałek 13 grudnia będzie istotnym dniem przede wszystkim dla funta. Wpływ na kurs brytyjskiej waluty mogą mieć publikacja PKB Wielkiej Brytanii na ten miesiąc oraz rok, a także prezentacja danych dot. produkcji dóbr w fabrykach. Dla innych walut będzie to natomiast stosunkowo spokojny dzień, gdyż nie przewidziano żadnych wydarzeń, które mogą być istotne dla ich kursów. 

Więcej o: