Tomasz Chróstny będzie nowym szefem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Do tej pory prezesem UOKiK-u był Marek Niechciał. Po jego nagłej dymisji 23 grudnia 2019 r. funkcję szefa urzędu obejmie Tomasz Chróstny, współpracownik Niechciała i dotychczasowy wiceprezes instytucji.

Marek Niechciał nie będzie miał przestojów w pracy zawodowej. Na chwilę przed złożoną tuż przed Wigilią 2019 r. dymisją został powołany na członka zarządu w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym (UFG). Tymczasem, jak dowiadujemy się z informacji o wynikach naboru na wolne stanowiska opublikowanej na stronach UOKiK-u, nowym jego szefem będzie Tomasz Chróstny, który dotychczas był jednym z zastępców Niechciała (drugim był Michał Holeksa). Prezesa urzędu na stanowisko powołuje premier.   

Nowy prezes w UOKiK-u

Tomasz Chróstny studiował zarządzanie i inżynierię produkcji w SGGW oraz finanse i rachunkowość w SGH w Warszawie, gdzie doktoryzował się w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie. Doświadczenie zawodowe zbierał pracując przy projektach badających sprawozdania finansowe, wyceny przedsiębiorstw, a także wykrywanie nadużyć i przestępstw finansowych. Zajmował się też tworzeniem analiz ekonomicznych i rynkowych oraz prognozami gospodarczymi.

Tomasz Chróstny pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, a także jest ministerialnym przedstawicielem w radzie naukowej Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) i wykłada w SGH. Wiceprezesem UOKiK Tomasz Chróstny był krótko, bo od sierpnia 2019 r. Dwa lata wcześniej na stanowisko wiceszefa urzędu został powołany Michał Holeksa.

>>> Zakaz handlu w niedzielę staje się fikcją. "Solidarność" się wścieka, rząd milczy

Zobacz wideo
Więcej o: