Kursy walut NBP 25.01. Funt oraz frank rekordowo drogie w tym roku [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kursy walut NBP na sobotę 25 stycznia. Jedno euro wyceniane jest na 4,25 zł, natomiast dolar 3,85 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,96 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 5,04 zł.

W piątek 24 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązują przez cały weekend. Względem poprzedniego notowania w górę powędrowały wartości dolara, franka oraz funta. Na stabilny poziomie utrzymuje się natomiast euro, co jest kolejnym potwierdzeniem tego trendu. Waluty brytyjska oraz szwajcarska są aktualnie najdroższe w tym roku. 

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - piątek 24.01.2020 r.  [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 27 stycznia 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 24.01 o godz. 7. Kurs franka najwyższy od trzech miesięcy [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się w przyszłym tygodniu na rynku walutowym?

Poniedziałek 27 stycznia rozpocznie się od publikacji wskaźnika nastrojów biznesowych ifo w Niemczech na styczeń, co może wpłynąć na kurs euro. Wtorek i środa zdominowane zostaną przez wydarzenia dotyczące dolara. W tych dniach opublikowana zostanie decyzja ws. stóp procentowych. 29 stycznia w godzinach popołudniowych odbędzie się natomiast konferencja prasowa FOMC. W czwartek 30 stycznia istotnym wydarzeniem dla wartości funta będzie raport o inflacji przygotowany przez Bank of England oraz decyzja ws. stóp procentowych w Wielkiej Brytanii. Koniec tygodnia zostanie zdominowany przez wydarzenia średniej wagi dotyczące euro oraz franka szwajcarskiego. 

Więcej o: