Kursy walut 27.01 o godz. 7. Główne waluty w górę, frank coraz bliżej granicy 4 zł [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w poniedziałek 27 stycznia na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,26 zł, natomiast dolar 3,86 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,98 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 5,04 zł.

W piątek 24 stycznia o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały dzień. Względem poprzedniego notowania dolar, frank oraz funt zyskały na wartości. Najmocniej waluta amerykańska, która powoli odbija się po gorszych tygodniach. Na stabilny poziomie utrzymuje się natomiast euro, co jest potwierdzeniem trendu stabilizacji waluty europejskiej. 

Zobacz wideo

Początek tygodnia nie przyniósł dobrych wieści dla krajowego waluty. Na ten moment złoty traci na wartości względem głównych walut. W przypadku dolara, euro oraz franka szwajcarskiego mowa o spadkach na poziomie 0,30 proc. Frank jest aktualnie najdroższy od początku października 2019 roku. Aktualnie wszystkie główne waluty są najdroższe w bieżącym roku. 

Średnie kursy walut NBP - piątek 27.01.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]

Zaktualizowana tabela kursów walut na dzień 27 stycznia 2020 roku zostanie opublikowana na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

>>> Dowiedz się więcej: Kursy walut 24.01 o godz. 7. Kurs franka najwyższy od trzech miesięcy [kurs euro, dolara, funta, franka]

Kalendarz makroekonomiczny. Co może stać się na rynku walutowym?

Poniedziałek 27 stycznia będzie spokojnym początkiem tygodnia, gdyż na ten dzień nie przewidziano zbyt wielu wydarzeń na rynku walutowym. Dla kursu euro ważny może być wskaźnik nastrojów biznesowych ifo w Niemczech za styczeń, natomiast na cenę dolara wpłynąć może publikacja danych dotyczących sprzedaży nieruchomości w Stanach Zjednoczonych

Więcej o: