Żona Jeffa Bezosa sprzedała akcje Amazona za 400 mln dolarów. Wciąż ma jednak 19,5 mln akcji

McKenzie Bezos sprzedała część swoich akcji Amazona. Transakcja opiewała na 400 mln dolarów. To tylko mała część udziałów byłej żony najbogatszego człowieka świata.
Zobacz wideo

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych poinformowała o olbrzymiej transakcji na amerykańskiej giełdzie, informuje CNBC. Dokumenty mówią o sprzedaży 200 tys. akcji Amazona, które praktycznie należały do McKenzie Bezos, ale formalnie za sprzedaż odpowiada jej były mąż, Jeff Bezos. Dokumenty wskazują, że kobieta jest wciąż w posiadaniu 19,5 mln akcji firmy. To z kolei właśnie 200 tys. mniej niż wcześniej, co oznacza, że McKenzie pozbyła się części swoich udziałów. Biorąc pod uwagę, że koszt jednej akcji przedsiębiorstwa wynosi 1853,25 dolarów, była żona założyciela Amazonu zarobiła na transakcji 400 mln dolarów. 

McKenzie Bezos po sprzedaniu akcji, wciąż pozostanie na podium wśród najbogatszych kobiet świata

Rozwód z Bezosem uczynił McKenzie trzecią najbogatszą kobietą świata. Jej majątek wyceniono na 38 mld dolarów. Teraz ta liczba nieco spadła, do 37 mld, ale swoją pozycję kobieta powinna utrzymać. 19,7 miliona akcji Amazona, stanowiło 4 proc. udziałów w firmie, które ze swoich 16,3 proc. oddał żonie najbogatszy człowiek świata po rozwodzie. Sam rozwód przebiegł w pokojowych nastrojach. Nie było wielkiej batalii czy prania brudów. 

38 mld dolarów, jakie były warte udziały McKenzie, uczyniły ten rozwód najdroższym w historii, bijąc na głowę poprzedni rekord, który wynosił "zaledwie" 2,5 mld dolarów. Była żona Bezosa planuje zająć się działalnością charytatywną. Zarządza obecnie fundacją Bystander Revolution, która zajmuje się walką z przemocą. Oprócz tego jest pisarką. Z Jeffem Bezosem związała się jeszcze przed powstaniem jego firmy, razem wychowali czwórkę dzieci

Więcej o: