Orlen powiększa zarząd m.in. o byłego ekonomistę SKOK-ów. Szewczak i Burak powołani do spółki

Rada nadzorcza PKN Orlen powołała Jana Szewczaka do pełnienia od 3 lutego br. funkcji członka zarządu odpowiedzialnego za obszar finansów. Z kolei Adam Burak został powołany do pełnienia funkcji członka zarządu odpowiedzialnego za obszar komunikacji i marketingu.

Jan Szewczak ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1977-1980 odbył studium doktoranckie w Zakładzie Finansów i Prawa Finansowego, a w latach 1979-1989 - staże naukowe w Amsterdamie i Pradze. W latach 2015-2019 był posłem na Sejm RP, przewodniczącym podkomisji stałej ds. instytucji finansowych i v-ce przewodniczącym sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Wcześniej pracował jako główny ekonomista w Kasie Krajowej SKOK, jako doradca członka zarządu w Telewizji Polskiej, a także jako wiceprezes zarządu spółki-córki PZU S.A.

Jest publicystą ekonomicznym i autorem wielu opinii oraz ekspertyz dotyczących procesów gospodarczych i przekształceń własnościowych. W kręgu jego zainteresowań znajduje się historia gospodarcza oraz procesy prywatyzacyjne w Polsce i za granicą

- podsumowała spółka w komunikacie.

>>> LOT chce kupić linie Condor. "Wchodzą w nieznany dla siebie segment rynku"

Zobacz wideo

Adam Burak, który oprócz obowiązków związanych z zasiadaniem w zarządzie spółki będzie także odpowiedzialny za marketing w PKN Orlen, jest absolwentem stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, studiów podyplomowych w WSE im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie na kierunku dziennikarstwo i PR, posiada również tytuł MBA. Od 2019 jest członkiem rady nadzorczej Unipetrol, a.s., Orlen Południe S.A., PZU Zdrowie. Od 2018 r. jest także dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej, PKN Orlen. Wcześniej pracował także w Grupie Energa, Grupie Lotos, PZU S.A./PZU Życie, podano w materiale.

W Grupie Orlen odpowiada za realizację skonsolidowanej strategii komunikacyjnej w obszarze komunikacji korporacyjnej i marketingowej, w tym także rozwój kanałów komunikacji digitalowej w Polsce oraz na rynkach zagranicznych

- podała spółka.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Więcej o:
Komentarze (62)
Orlen powiększa zarząd m.in. o byłego ekonomistę SKOK-ów. Szewczak i Burak powołani do spółki
Zaloguj się
 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 16 razy 14

  I wiecie co teraz zrobi Orlen? Kupi więcej rosyjskiej ropy naftowej!!!

  Gdzie embargo na rosyjski węgiel??? Gdzie embargo na rosyjską ropę naftową???

 • 41janina

  Oceniono 13 razy 13

  Prezes kartofel, minister sprawiedliwosci warchol, teraz burak a do tego prezydent du.a. Przypadek? - nie sadze.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 14 razy 12

  Jan Szewczak :-)
  Kolejny TW w zarządzie :-)
  Rekomunizacja postępuje :-)

 • 1docentpj

  Oceniono 11 razy 9

  BFG już wypłacił 2 miliardy PLN klientom bankrutujących Skok-ów, w czym niemały udział mają owi specjaliści. Niestety zapewniam,że kilka następnych SKOK-ów w zasadzie jest na dnie i tylko upolityczniony KNF nie ogłasza upadku i mocno kombinuje komu je wcisnąć.

 • karo80.0

  Oceniono 9 razy 9

  Czyli kolejne leśne dziadki zasłużone w przekrętach na rzecz PiS. Polacy to jednak naród potulnych chłopów pańszczyźnianych, jeżeli pozwalają na taką hucpę

 • micross

  Oceniono 8 razy 8

  Program "przekręty finansowe +" PiS bolszewii uważamy za otwarty xD

 • magnacarta

  Oceniono 10 razy 8

  straszna facjata
  pis wyziera z twarzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX