Kursy walut 04.02 o godz. 7. Frank i funt w dół, ale wciąż bardzo drogie [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut we wtorek 4 lutego na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,30 zł, natomiast dolar 3,89 zł. Za jednego franka zapłacimy 4,02 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 5,06 zł.

W poniedziałek 3 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 4 lutego 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

 Średnie kursy walut NBP - poniedziałek 03.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - wtorek 04.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

W ostatnich dniach mogliśmy zaobserwować spore zmiany na rynku walutowym. Związane to było m.in. z brexitem. Dzisiejszy poranek jest pozytywny dla krajowej waluty. Złoty zauważalnie umacnia się względem dwóch walut - funta oraz frank szwajcarskiego odpowiednio o 0,49 proc. i 0,34 proc. Obie waluty nadal są jednak stosunkowo drogie. Frank po raz ostatni tak długo utrzymywał się powyżej granicy 4 zł na przełomie września oraz października ubiegłego roku. Brytyjska waluta wyceniana na 5,06 zł oddaliła się od swojego grudniowego rekordu, kiedy wyceniana była na 5,15 zł. Euro oraz dolar utrzymują się natomiast na stabilnym poziomie. 

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się na rynku walutowym w poniedziałek?

Wtorek 4 lutego zapowiada się spokojnie, gdyż nie zaplanowano na ten dzień zbyt wielu wydarzeń, które mogłyby wpłynąć na wartość walut. Dla funta istotny będzie wskaźnik PMI dla sektora budowlanego za styczeń. W przypadku euro opublikowane zostaną dane dotyczące krajów członkowskich UE, takie jak zmiana stopy bezrobocia w Hiszpanii czy wskaźniki CPI we Włoszech. 

Więcej o: