Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami. Dotyczą mikrorachunku podatkowego

Ministerstwo Finansów wydało ostrzeżenie dotyczące fałszywych SMS-ów. W wiadomościach pojawiają się informacje na temat zadłużenia na mikrorachunku podatkowym.
Zobacz wideo

- "Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami SMS, które mogą być próbą wyłudzenia środków finansowych. Nie klikaj w linki podane w takich wiadomościach" - napisano na Twitterze Ministerstwa Finansów.

"Nie klikaj w linki podane w wiadomościach". Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

Dodatkowo CERT Polska (działający w ramach Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej) ostrzegł za pośrednictwem Twittera o fałszywej kampanii mailowej, w którym znajduje się przekierowanie do zainstalowania złośliwego oprogramowania (malware). W mailu oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów. W treści wiadomości znajdują się informacje o rzekomych e-Deklaracjach PIT-28.

1 stycznia 2020 roku w życie weszło rozporządzenie dotyczące mikrorachunku podatkowego, który ma być sporym ułatwieniem w płaceniu podatków PIT, VAT oraz CIT. Wcześniej osoby płacące podatki musiały zlecać przelewy na trzy różne konta. Od stycznia wszystkie należności z VAT, PIT i CIT oraz mandaty i grzywny są uiszczane na jedno, indywidualne konto.  

Więcej o: