Kursy walut 07.02 o godz. 7. Frank i dolar drożeją. Funt wciąż powyżej 5 zł [kurs euro, dolara, funta, franka]

Rynkowe kursy walut w piątek 7 lutego na godzinę 7:00. Jedno euro kosztuje 4,26 zł, natomiast dolar 3,88 zł. Za jednego franka zapłacimy 3,98 zł, z kolei za funta brytyjskiego - 5,02 zł.

W czwartek 6 lutego o godz. 12. Narodowy Bank Polski opublikował informacje o średnich kursach zagranicznych walut, które obowiązywały przez cały weekend. Kolejna zaktualizowana tabela kursów walut zostanie opublikowana 7 lutego 2020 roku na stronie NBP między godziną 11:45 a 12:15.

Zobacz wideo

Średnie kursy walut NBP - czwartek 06.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Kursy walut na żywo - piątek 07.02.2020 r. [kurs dolara, funta, euro, franka]:

Po ostatnich korzystnych dniach dla złotego w piątkowy poranek obserwujemy zmianę tego trendu na rynku walutowym. Na ten moment krajowa waluta traci względem wszystkich głównych walut. Najbardziej zyskują frank szwajcarski oraz dolar - o 0,30 proc - obecnie wyceniane odpowiednio na 3,88 zł i 3,98 zł. Od kilku dni na stabilnym poziomie niewiele powyżej 5 zł utrzymuje się wartość funta. W przypadku tej waluty nie powinniśmy obserwować wahań pod koniec obecnego tygodnia. Stabilną walutą w ostatnich dniach jest również euro, którego na ten moment wartość wzrasta o 0,10 proc.

Kalendarz makroekonomiczny. Co wydarzy się na rynku walutowym w piątek?

Nic nie wskazuje na to, że w piątek 7 lutego moglibyśmy zaobserwować rewolucję na rynku walutowym. Na cenę dolara wpływ mogą mieć pozycje spekulacyjne CFTC dotyczące metali szlachetnych, ropy naftowej czy zboża, ale także publikacja danych dotyczących bezrobocia w Stanach Zjednoczonych. W przypadku euro istotne mogą być dane o eksporcie i imporcie we Francji oraz Niemczech, a więc głównych gospodarkach Unii Europejskiej. 

Więcej o: