Trzynasta emerytura. Andrzej Duda: "Będę czynił wszystko, aby była wypłacona". Winę zrzuca na Senat

Prezydent RP Andrzej Duda podczas przemówienia w Wejherowie zadeklarował, że zrobi wszystko, aby trzynasta emerytura została wypłacona. Stwierdził również, że w Senacie próbowano "zniweczyć projekt wypłaty".
Zobacz wideo

W poniedziałek 10 lutego odbyły się w Pucku i Wejherowie obchody 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. Prezydent RP Andrzej Duda podczas oficjalnego przemówienia odniósł się do sprawy wypłaty trzynastej emerytury.

Słyszę, że próbowano teraz w Senacie zniweczyć projekt wypłaty trzynastej emerytury. Otóż zapewniam państwa, że będę czynił wszystko, żeby ta trzynasta emerytura była, bo ona jest bardzo ważna, gdyż to element planu modernizacji

- zapewnił Andrzej Duda. W rozmowie z TVP Info również wypowiedział się na temat dodatkowego świadczenia. Prezydent zwrócił uwagę, że emeryci proszą o większe wsparcie finansowe, a pomoc w postaci dodatkowych świadczeń to realizacja jego zobowiązań względem nich.

Trzynasta emerytura. Wypłacenie świadczenia wciąż niepewne 

Wciąż nie wiadomo, czy trzynasta emerytura zostanie wypłacone w kwietniowym terminie. W ubiegły czwartek senatorowie zagłosowali za wprowadzeniem dodatkowego świadczenia, ale do ustawy wprowadzono osiem poprawek. Kluczowa jest rezygnacja z pomysłu, aby trzynastki były wypłacane z Funduszu Solidarnościowego. Na ten moment nie wiadomo więc, jakie jest źródło finansowania dodatkowych świadczeń. Ustawa wraca do Sejmu RP, gdzie posłowie rządzącej partii prawdopodobnie przywrócą budzący wątpliwości opozycji zapis. Wątpliwości nie budzi fakt, czy trzynasta emerytura zostanie wypłacona, a bardziej czy stanie się to w pierwotnym terminie. 

>>> Dowiedz się więcej: Trzynasta emerytura przepadnie 200 tys. osób. Wszystko przez prawny kruczek

Więcej o: