Trzynasta emerytura. Andrzej Duda: "Będę czynił wszystko, aby była wypłacona". Winę zrzuca na Senat

Prezydent RP Andrzej Duda podczas przemówienia w Wejherowie zadeklarował, że zrobi wszystko, aby trzynasta emerytura została wypłacona. Stwierdził również, że w Senacie próbowano "zniweczyć projekt wypłaty".
Zobacz wideo

W poniedziałek 10 lutego odbyły się w Pucku i Wejherowie obchody 100. rocznicy zaślubin Polski z morzem. Prezydent RP Andrzej Duda podczas oficjalnego przemówienia odniósł się do sprawy wypłaty trzynastej emerytury.

Słyszę, że próbowano teraz w Senacie zniweczyć projekt wypłaty trzynastej emerytury. Otóż zapewniam państwa, że będę czynił wszystko, żeby ta trzynasta emerytura była, bo ona jest bardzo ważna, gdyż to element planu modernizacji

- zapewnił Andrzej Duda. W rozmowie z TVP Info również wypowiedział się na temat dodatkowego świadczenia. Prezydent zwrócił uwagę, że emeryci proszą o większe wsparcie finansowe, a pomoc w postaci dodatkowych świadczeń to realizacja jego zobowiązań względem nich.

Trzynasta emerytura. Wypłacenie świadczenia wciąż niepewne 

Wciąż nie wiadomo, czy trzynasta emerytura zostanie wypłacone w kwietniowym terminie. W ubiegły czwartek senatorowie zagłosowali za wprowadzeniem dodatkowego świadczenia, ale do ustawy wprowadzono osiem poprawek. Kluczowa jest rezygnacja z pomysłu, aby trzynastki były wypłacane z Funduszu Solidarnościowego. Na ten moment nie wiadomo więc, jakie jest źródło finansowania dodatkowych świadczeń. Ustawa wraca do Sejmu RP, gdzie posłowie rządzącej partii prawdopodobnie przywrócą budzący wątpliwości opozycji zapis. Wątpliwości nie budzi fakt, czy trzynasta emerytura zostanie wypłacona, a bardziej czy stanie się to w pierwotnym terminie. 

>>> Dowiedz się więcej: Trzynasta emerytura przepadnie 200 tys. osób. Wszystko przez prawny kruczek

Więcej o:
Komentarze (87)
Trzynasta emerytura. Andrzej Duda: "Będę czynił wszystko, aby była wypłacona". Winę zrzuca na Senat
Zaloguj się
 • teneas

  Oceniono 22 razy 20

  Jakim prawem pieniadze dla emerytów mają pochodzić z pieniędzy dla niepełnosprawnych?

 • Fred Aster

  Oceniono 24 razy 16

  Kłamca. A oczywiście w TVPis jak duda przemawiał nad morzem, głosy demonstrantów wyciszyli żeby ludzie nie wiedzieli, że to coś ludzie mają w dudzie...

 • krystos

  Oceniono 18 razy 14

  Pewnie tak samo będzie działał jak z Kwotą wolną od podatku z poprzedniej kampanii wyborczej?! Hahhahahaha........ a pelikany łykają jak świezuteńkie rybki.
  Przecież ten gość obieca wszystko co chcecie żeby obiecał?!

 • js08836

  Oceniono 20 razy 14

  " Zrobię wszystko..... " . A to podły kłamca. Też miał zrobić wszystko a nawet deklarował, że złoży urząd jeśli nie doprowadzi do tego, aby kwota wolna od podatku dla wszystkich wynosiła 8 000 zł. Ten kłamca żyje z tą deklaracją i " złożonym urzędem " już 5 lat. Po co więc deklaruje i obiecuje skoro nie potrafi tego zrealizować, obłudnik ? Pytanie zasadnicze dlaczego ? Odpowiedź jest chyba prosta. Nic nie może i nie ma nic do powiedzenia bo to nie on rządzi krajem. Jest zaledwie marionetką po. prezydenta. Filmik z jego deklaracjami o kwocie wolnej na YouTube. Duda nie może być prezydentem na kolejną kadencję. Nie chcemy kłamcy na kolejne 5 lat.

 • radon13

  Oceniono 12 razy 10

  No i Duda znowu łże . Senat zatwierdził samą wypłatę , tylko nie zgadza się żeby była z pieniędzy dla niepełnosprawnych.

 • C ZA

  Oceniono 16 razy 10

  No dobra Andrzej, a co z czternastką i piętnastką? Chyba nie dasz tych pieniędzy jakimś niepełnosprawnym?

 • darek655

  Oceniono 11 razy 9

  Okradanie niepełnosprawnych ,by tylko trwać przy korycie, Prawdziwy Katolik.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 15 razy 9

  Łgarz ministrant.
  Biskupi pupil.
  Mamincyc.
  wyPAD.

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy 8

  Zapomniał tylko dodać, że uczyni to NAWET kosztem niepełnosprawnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX