Jeff Bezos kupił dom za 165 mln dolarów. Szef Amazona pobił rekord najdroższego domu w LA

Jeff Bezos w ostatnich dniach poczynił sporo wydatków. Jednym z nich jest posiadłość w Los Angeles, na którą szef Amazona wydał 165 mln dolarów. Tym samym, pobił rekord kwoty za jaką kupiono dom w LA.
Zobacz wideo

Jak donosi Bloomberg, Jeff Bezos spieniężył część swoich akcji, za co uzyskał 4,1 mld dolarów. Zaraz po tym szef Amazona rozpoczął zakupy. Okazało się, że Bezos wchodzi na rynek sztuki i nabył już dwa obrazy. W listopadzie ustanowił rekord za obraz Eda Ruscha, kupując "Hurting the World Radio #2" za 52,5 mln dolarów. Nabył także "Vignette 19" spod pędzla Kerry James Marshall za 18,5 mln dolarów. To jednak wciąż mniejsze kwoty, niż Bezos wydał na nowy dom. 

Jeff Bezos ustanowił rekord kwoty zakupu za dom w Los Angeles. Zapłacił za niego 165 mln dolarów

To kolejny duży wydatek Bezosa na nieruchomości. Szef Amazona skupuje je od lat i już w 2017 roku był 28. największym właścicielem posiadłości w Stanach Zjednoczonych, pisze Business Insider. W połowie zeszłego roku zakupił w Nowym Jorku trzypiętrowe mieszkanie z dwunastoma sypialniami. Za penthouse zapłacił 80 mln dolarów. Teraz kwotę tę przebił dwukrotnie. Za 165 mln dolarów nabył dziewięcioakrową posiadłość w Los Angeles, którą kupił od Davida Geffena. Ten zakupił ją w latach 90. za niecałe 50 mln dolarów. Dzięki temu zakupowi, Bezos ustanowił lokalny rekord - żaden dom w historii Los Angeles nie został sprzedany za takie pieniądze. Poprzedni rekord należał do posiadłości Chartwell, która została zakupiona za 150 mld dolarów. 

Nowy dom Bezosa został postawiony przez Jacka Warnera, jednego z założycieli wytwórni filmowej Warner Brothers. W skład posiadłości wchodzi basen, kort tenisowy i specjalny pokój rozrywki, który jest salą z projektorem do wyświetlania filmów.

Więcej o:
Komentarze (52)
Jeff Bezos kupił dom za 165 mln dol.. Szef Amazona pobił tym samym rekord najdroższego domu w LA
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 34 razy 32

  Pracownicy centrow Amazona w Polsce sa dumni ze ich pracodawca ma najdrozszy dom w historii...

  Na zabraniu postanowili skrocic swoje przerwy o kolejne 10 min aby Bezos mogl teraz ta posiadlosc godnie umeblowac..

 • harry.s.totteles

  Oceniono 34 razy 30

  Kulczyk miał droższy dom w Szwajcarii.
  A w ogóle, to wiadomo już po co dziesiątki tysięcy robotów wypruwa żyły za miskę ryżu w magazynach Amazona.

 • jan.go

  Oceniono 20 razy 18

  Kiedyś Bill Gates pobudował sobie taki drogi dom Po przemyśleniu sprawy mówił potem że to jedna z najdurniejszych rzeczy jaką zrobił w życiu

 • farcry3

  Oceniono 15 razy 9

  Od razu sie lepiej czuję ! Jak spadaly akcje Amazona i Jeff tracił miliardy to spać nie mogłem i poprosiłem w firmie ( Amazonie rzecz jasna) o niepłatne nadgodziny. Jak moglem tak wparłem swojego dobroczyńcę :-)
  A na poważnie: czy jest normalne, że jeden człowiek posiada taki majątek ? Żadna praca nie jest tyle warta.

 • supermarjan

  Oceniono 18 razy 8

  - co tam kopiecie chlopcy?
  - grob
  - ??? kilometr szescienny????
  - no! Bezos i jego kasa sie musza zmiescic....

 • jagra2909

  Oceniono 8 razy 6

  Jak to podnosi na duchu, szczególnie po obejrzeniu np. reklamy, w której jeden z polskich aktorów namawia nas na wysyłanie sms-ów na hasło UNICEF w celu zakupu odżywczej mieszanki dla dzieci w Afryce umierających z głodu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX